Po šestiměsíční pauze mohl dnes, 1. listopadu, nastoupit bývalý aerodynamik Mercedesu, Loic Bigois, k Ferrari.
Už v květnu letošního roku se Loic Bigois a tým Mercedes dohodli na tom, že ukončí svoji spolupráci. Mercedes tehdy jmenoval Geoffa Willise technickým ředitelem. Aerodynamické oddělení je tak podřízeno přímo jemu. Loicovi bylo nabídnuto jiné místo, které dle slov ředitele týmu, Rosse Brawna, odmítl.
Po v F1 obvyklé půlroční lhůtě včera vypršena jeho smlouva s Mercedesem. Dle informací webu gocar.gr by měl Bigois ode dneška pracovat pro tým Ferrari. V Maranellu by měl údajně převzít oddělení aerodynamiky, jehož poslední šéfové John Iley a Marco de Luca již u týmu nejsou. Po odchodu de Lucy měl v oddělení zaskočit Nikolas Tombazis. Tento Řek je ale zároveň šéfdesignérem týmu.
Řečtí novináři mají za to, že Nikolas se bude v budoucnosti věnovat jeho úkolům vyplývajícím z role šéfdesignéra a Bigois se stane šéfem oddělení aerodynamiky. Posila pro tým Ferrari se bude hodit, protože v uplynulých týdnech bylo znát, že Fernando Alonso na Sebastiana Vettela z Red Bullu začíná zrácet.
Loic Bigois má 52 let a v F1 pracuje již od roku 1990, tehdy si ho vybral tým Ligier. V roce 2001 se z tohoto týmu, který se mezitím stal Prostem, přesunul do Minardi a v roce 2003 do Williamsu. Tam vystřídal Antoniu Terziovou, jež navrhla ne zrovna úspěšnou příď monopostů, kterým se přezdívalo kladivoun. V roce 2007 odešel do Hondy a v roce 2009 stál za ziskem titulu nástupce Hondy, týmu Brawn. Do začátku letošního roku pak pracoval pro následovníka Brawnu, Mercedes.
Carlos Sainz po Velké ceně Miami ostře kritizoval tým Williams za chyby, kvůli kterým podle něj přišel o šanci na lepší výsledek. Nejvíc ho rozčílilo nedodržení týmových pokynů, špatná strategie a kolize s Hamiltonem těsně před cílem.
Lewis Hamilton a Ferrari poutali v Miami pozornost spíše negativně. Britův frustrovaný rádiový projev zastínil jeho výkon a otevřel otázky ohledně týmové strategie.
Spekulace o možném odchodu Maxe Verstappena z Red Bullu neutichají. Helmut Marko sice dříve nevyloučil, že by čtyřnásobný mistr světa mohl tým opustit, teď ale situaci vidí klidněji a věří, že jezdec zůstane až do roku 2026.
Lando Norris v podcastu zavzpomínal na dětství a zdůraznil, že klíčem k jeho úspěchu ve Formuli 1 byla přísná, ale podpůrná výchova s důrazem na disciplínu a hodnoty. Jeho láska k závodění začala u videoher, ale k výsledkům ho dovedla hlavně tvrdá práce a pokora.
Šéf McLarenu Andrea Stella ocenil Oscara Piastriho za mimořádnou vyzrálost a práci s pneumatikami, kterou podle něj zvládá jako ostřílený matador. Mladý Australan tak potvrzuje, že McLaren v něm našel klíčového muže pro budoucnost.
Flavio Briatore označil rezignaci Olivera Oakse za nečekanou a přiznal, že výměna Doohana za Colapinta byla nezbytná. Podle kritiků tím ale Alpine jen dál potvrzuje, že sportovní vize ustupují zákulisnímu vlivu a tlaku sponzorů, přičemž Briatore zůstává skrytým šéfem.
Soupeři McLarenu vyjádřili obavy ohledně toho, jak stáj pracuje s teplotami zadních pneumatik, což vyvolalo podezření z možného technického triku. FIA ale nyní učinila přítrž všem spekulacím a situaci definitivně uzavřela.
Carlos Sainz starší zvažuje kandidaturu na prezidenta FIA poté, co jej k tomu vyzvaly vlivné osobnosti motorsportu nespokojené se současným vedením. Mohammed Ben Sulayem čelí rostoucí kritice kvůli sérii kontroverzí a odchodů klíčových funkcionářů.
Lewis Hamilton prožil ve Ferrari napjatý víkend. Po sporné týmové režii, váhavém rozhodování a frustraci v rádiové komunikaci se rozhodl osobně uklidnit šéfa Frederica Vasseura. „Nebudu se omlouvat za to, že jsem bojovník,“ vzkázal po závodě. Vasseur jeho emoce chápe.
Argentinský jezdec Franco Colapinto nastoupí do závodního vozu Alpine už při nadcházející Velké ceně Emilia Romagna. Tým se sídlem v Enstone ho povýšil z pozice rezervního jezdce, aby nahradil Jacka Doohana, který odstartoval sezónu.
James Oakes opouští pozici šéfa týmu Alpine F1 po pouhých šesti závodech sezony 2025. Jeho nečekaný odchod naznačuje, že tým se i nadále potýká s problémy, a to jak na trati, tak v zákulisí vedení.
Lewis Hamilton v reakci na své emotivní rádiové výstupy během závodů vysvětlil, že nejde o známku frustrace, ale důkaz, že v sobě stále má vášeň a odhodlání vítězit. Podle něj právě tyto spontánní reakce ukazují, že i po letech v šampionátu mu na výsledcích záleží stejně intenzivně jako na začátku kariéry.