Christian Horner hovoří o izolaci svého týmu, který dobrovolně opustil Asociaci týmů F1 (FOTA). Tvrdí, že Red Bull nemá nejvyšší rozpočet v F1.
Red Bull se občas ocitá v izolaci, když nesouhlasí s názory ostatních týmů, které se týkají úpravy regulí či kontroly nákladů v F1. Nad dodržováním Dohody o omezení zdrojů by podle něj neměla například bdít FIA, pokud součástí dohody nebude omezení utrácení v oblasti motorů.
Izolaci rakouské stáje, která dominovala minulým dvěma sezónám F1 a i letos s pohodlným 77bodovým náskokem vede v šampionátu konstruktérů, ilustruje schůzka šéfu týmů v Suzuce, na kterou nebyl pozván Horner ani Franz Tost - šéf sesterské stáje Toro Rosso.
Horner si v rozhovoru pro Autosport uvědomuje, že se v názorech liší od ostatních, starosti mu to však nedělá: "Během naší existence chceme odvádět co nejlepší práci a pokoušet se vyhrávat velké ceny a bojovat o mistrovské tituly."
Sebastian Vettel vyhrál tři poslední velké ceny (foto: Red Bull Racing)
Red Bull letos již několikrát podstatně přepracoval svůj vůz RB8 a někteří na něj poukazují jako na tým s nejrozsáhlejšími zdroji. "Samozřejmě si uvědomujeme náklady. Nemáme největší rozpočet v F1. Jen se podívejte na ostatní smlouvy pilotů, o nichž se nyní hovoří. Vypadá to ironicky, když ostatní hovoří o snižování nákladů, zatímco se drží na takových úrovních.
Já jsem s naší pozicí zcela spokojený. Soustředíme se na odvádění té nejlepší práce, které jsme schopni. V naší pozici vůči omezování zdrojů jsme velmi konzistentní, a pokud to je nepříjemné pro ostatní, je to jejich problém, ne náš," pokračuje šéf závodního týmu Red Bullu.
Red Bull a Toro Rosso letos již dříve odmítli navrhovaný dozor FIA nad dodržováním Dohody o omezení zdrojů (RRA), která tak nemohla být začleněna do pravidel pro rok 2013 - k čemuž bylo zapotřebí jednomyslné shody týmů.
V Koreji jsme se po dlouhé době dočkali nového lídra šampionátu (foto: Red Bull Racing)
Podle Hornera by pro ně bylo špatné, kdyby v tomto souhlasili s ostatními, protože by se jejich tým dostal ve srovnání s týmy automobilek do nevýhody: "Našim názorem vždy bylo, že RRA není efektivním způsobem řízení nákladů, pokud si vyberete pouze určité prvky.
Máte výjimky, odlišné korporace, které disponují vlastnictvím týmů různými způsoby. My jsme vždy tvrdili, že chceme něco, co je transparentní a všezahrnující. RRA, RRA týkající se šasi, jak se o ní před tím hovořilo, to určitě nesplňuje.
Pokud by zahrnovala i motory, byla by zajímavější. Našim základním názorem však je, že nejlepším způsobem pro řízení nákladů je stabilita pravidel, protože pozorujeme, jak spoustě týmů a nezávislým týmům umožnila být v současné F1 konkurenceschopnými.
Proto pevně věříme, že stabilní technická a sportovní pravidla jsou nejlepším způsobem kontroly nákladů v protikladu k omezování zdrojů, které nenakládá se všemi členy rovnocenně," dodává Horner.
Red Bull v posledních závodech nasadil několik vylepšení a dále usilovně vyvíjí. Významnnější novinky na voze RB8 budeme moci podle odborného poradce Helmuta Marka vídávat v následujících závodech až po Velkou cenu Abú Zabí.
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.