Michael Schumacher před Velkou cenou Kanady hýří sebevědomím. Očekává, že budou v ještě lepší formě než v předchozích závodech, okruh v Montrealu by měl monopostu Mercedesu sedět.
"Velmi si tady věřím. Pokud vezmeme v úvahu čas od mého návratu po současnosti, o tomto víkendu jsme zřejmě tak blízko dobrému výsledku, jak je to jen možné," myslí si sedminásobný mistr světa Formule 1.
Při hodnocení svých šancí uvádí: "Řekněme to takto: mám rád číslo sedm. Montreal je určitě tím správným směrem [pro vůz Mercedesu]. Myslím, že jsme v Monaku viděli, že můžeme být silní, a zde jsme v podobné situaci, která pro nás může být dobrá."
Myslím, že jsme byli hodně silní vlastně už od Malajsie. Dobře jsme porozuměli vozu a dokázali jsme poté odjet konzistentní závody. Všechno je to o pochopení vozu a o tom, abyste z něj dostali maximum.
Počasí hraje velkou roli, také teploty očekávané pro ten velký den - protože v sobotu pracujete na jemném doladění vozu a před nedělí nemůžete nic měnit. Takže musíte předvídat, jaké to bude.
Když se podíváte na Čínu, rozdíl pěti stupňů v teplotě dráhy najednou vše otočil v náš prospěch, zatímco předtím to tak skvěle nevypadalo. Budeme mít takovou šanci o tomto víkendu? Bude to tak, jak předvídáme? Toť otázka," filozofuje na závěr Schumacher.
Michael Schumacher cítí v Kanadě šanci na velký úspěch (foto: Mercedes AMG F1 Team)
Christian Horner byl v úterý oficiálně odvolán z vedení týmu Red Bull a ve středu se emotivně rozloučil se zaměstnanci v továrně v Milton Keynes. Red Bull zároveň zpřísnil komunikaci s médii a veškerá veřejná prohlášení nyní řídí centrála v Salcburku.
Red Bull provedl zásadní změnu ve svém vedení, když se rozhodl ukončit spolupráci s Christianem Hornerem. Max Verstappen na tuto nečekanou zprávu reagoval s klidem a zaměřil se na pokračování sportovních cílů týmu.
Nečekané odvolání Christiana Hornera z čela Red Bull Racing může zásadně ovlivnit budoucnost Maxe Verstappena. Verstappen nyní stojí před rozhodnutím, zda zůstane u týmu, nebo využije výstupní klauzuli ve své smlouvě.
Martin Brundle potvrdil, že napjatá atmosféra uvnitř Red Bullu je v paddocku snadno rozpoznatelná. Podle něj není těžké vycítit, že v týmu není vše v pořádku.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.