Bahrajn žádné problémy během závodního víkendu neočekává

gp bahrajnu
gp bahrajnu, foto: Red Bull Racing
Petr Hlawiczka 16. dubna 2012 15:50
Sdílej:

Šéf závodu v Bahrajnu, který se má uskutečnit tento týden, přes panující obavy o bezpečnost naprosto věří tomu, že se víkend obejde bez jakýchkoliv problémů.

"Někteří jsou stále skeptičtí, ale až uvidí, uvěří - když přijedou a spatří, jak odlišně se věci zde mají," vykládá šéf závodu Zajed Alzajáni pro Autosport.

"Právě jsem hovořil s Christianem Hornerem, který zde již má tým lidí, a věci jsou normální. Vyšli si včera večer na jídlo a všechno je v pořádku. Bernie [Ecclestone] také uvedl, že je všechno v pohodě.

Navštívil jsem v Číně každý tým a myslím, že lidé oceňuji to, co jsme vyzkoušeli - být s nimi ve spojení a informovat je o aktuálním vývoji."

Lidé nejvíce zapomínají na jednu věci: byli jsme to minulý rok my, kdo přeložil závod. Nebyli jsme k tomu nuceni. Udělali jsme to, protože jsme v zemi museli řešit jiné věci a příjezd lidí to nebylo to správné prostředí.

V Bahrajnu máme hezký image. Jsme známí jako přátelští lidé a nechceme lidi nutit sem jezdit. I když se hovořil o znovuzařazení závodu na konci sezóny 2011, hodně se hovořilo o volnu [o které by lidé v F1 přišly kvůli kratší zimní přestávce], a řekli jsme, že raději obětujeme závod, protože nám jde o dlouhodobou spokojenost."

Formule 1 Bahrajn navštívila naposledy před 2 lety, letos pořadatelé žádné problémy neočekávají (foto: Red Bull Racing)

"Letos však 100% věříme, že je vše dost dobré pro pořádání závodu. Byla to minulý rok naše volba a stejně je tomu tak i letos. Ale kritikové to nezmiňují, jen uvádějí, že závod byl zrušen. Ale kým? Z mého pohledu to je důležité.

Neriskovali bychom. Víme, co je ve hře, jedná se o dobře zvážené, nikoliv emocionální rozhodnutí. V zemi máme velkou podporu, protože velká cena je naší největší ekonomickou i sociální událostí," pokračuje Alzajáni.

Uznává, že v ulicích stále dochází kvůli menším skupinám k nepokojům, nevěří však, že je situace tak špatná, jak je vykreslována některými médii: "Celé to vnímání situace tak, že demonstranti cílí na média a F1, je zcela mylné. Demonstrantů není mnoho a ti, kteří se počítají, nepohrozili zničením závodu... může ale těch 15 protestujících lidi zastavit? Vážně o tom pochybuji."

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.