Narain Karthikeyan se po propadáku v Austrálii už těší na další závod v Malajsii. Hispania Racing podle něj může překvapit.
V Austrálii ujel po okruhu v Albert Parku za celý víkend pouze 16 kol. V pátek s vozem nevyjel vůbec, protože tým údajně neměl dostatek dílů pro jeho sestavení. Během tréninku ujel 5 kol a v kvalifikaci 11 - přesto to nestačilo pro splnění 107% limitu pro start do závodu.
"Na počátku týdne jsem věřil, že do závodu postoupíme, protože auto na to má," říká po úvodním podniku sezóny v rozhovoru pro Reuters. Jeho monopost F111 však doposud stále nesplnil všechny crash-testy FIA, proto nastoupil se starým předním křídlem.
"Samozřejmě víme, že situace není růžová. Hlasité stížnosti ničemu nepomůžou. Pro mne to bylo i tak obtížné, jezdil jsem zde pouze jednou v roce 2005 a musel jsem se dostat do rytmu. Jinak jsem neměl reálnou šanci," odkazuje na znovu zavedené pravidlo 107 %. "Toto pravidlo akceptujeme."
V Melbourne musela Hispania nasadit kvůli nesplněným crash-testům loňské křídlo(nové naleznete na snímku pod článkem)
"Pokud vše klapne, můžeme pár lidí překvapit," věří si Karthikeyan. "Od Malajsie budeme mít na voze nové přední křídlo. Pak věřím, že se kvalifikujeme do závodu. Alespoň už se nebude na co vymlouvat. Okruh dobře znám, mám jej rád. Rychle si na něj zvyknu."
Letos se ale nejvíce těší na premiérovou domácí Velkou cenu Indie: "Můj návrat je hodně spjat s tímto závodem. Formule 1 získala od mého debutu v roce 2005 mnoho fanoušků. Pokud budou ceny rozumné, bude plno. Bude to šílené."
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.