Vettel o situaci uvnitř Red Bullu

gp brazílie
gp brazílie, foto: Red Bull Racing
Petr Hlawiczka 5. listopadu 2010 06:30
Sdílej:

Mark Webber včera vyjádřil jistou nespokojenost s jeho podporou v rakouském týmu. Sebastian Vettel poté prohlásil, že tým k oběma pilotům přistupuje stejně a nikoho neupřednostňuje.

Mark Webber v rozhovoru (zde) naznačil, že Red Bull by byl raději, kdyby šampionát vyhrál jeho mladší německý kolega. Vettel na dotaz, zda sdílí na věc stejný pohled, odpověděl: "Ne. Hodně se už o tom samozřejmě napsalo a napovídalo, a nevím, co vám teď řekl. Každý má svůj názor, z mého pohledu však máme oba každý víkend stejnou šanci. Tým nám dodává velmi dobré auto a to je rozhodně situace, v níž se chcete nacházet - mít auto, s nímž můžete vyhrávat závody a bojovat o pódia."

Sebastian upozorňuje, že měl navíc mnohem větší smůlu při různých problémech s technikou: "Myslím, že tento rok jsem měl hodně dobrých i špatných okamžiků. Z hlediska statistiky: pokud se něco pokazilo, většinou se to pokazilo na mém autě. Cítím za tím nějaké spiknutí? Ne, to je ta poslední věc, která by mě napadla. Myslím si, že všechny věci, které se přihodí, mají svůj důvod."

Hovoří uvnitř týmu o různých scénářích a podmínkách, za kterých by aplikovaly týmovou režii? "Mnohem méně, než byste si všichni představovali. Existuje spousta důležitých věcí, než bychom se vůbec k týmové režii dostali, na ty se nyní soustředím a nemyslím na to, co by se mohlo stát, na výpomoc či něco takového."

Vettel se svými nejbližšími spolupracovníky na procházce po brazilském okruhu

Vettel soudí, že jejich auto bude i v Brazílii na špici a dodává, že stále cítí velkou šanci na zisk titulu mistra světa: "Dle počtu bodů jsme měli větší šance, ale stále ji máme - to je to nejdůležitější.  Zbývají dva závody. Myslím, že jsme letos viděli častěji než v mnoha dřívější letech, jak se věci mohou rychle změnit.

Plně tedy doufám, plně tedy doufáme a jediné, co nám zbývá, je získat dva velmi slušné výsledky. Pak potřebujeme taky trochu štěstí a naše konečné postavení v šampionátu bude záležet na ostatních, jak dojedou. Jsme však odhodlání bojovat a určitě nic nevzdáme."

Témata:
Stalo se
Novinky
Adrian Newey v Monaku

Adrian Newey nepovoluje. Aston Martin dál čeká na velký upgrade

Aston Martin v sezoně 2026 dál odmítá nasazovat drobné úpravy vozu AMR26 a pod vedením Adriana Neweyho čeká na velký balík vylepšení. Navzdory slabým výsledkům tým věří své strategii, přičemž problémy se netýkají jen aerodynamiky, ale celého fungování monopostu.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Nový inženýr, nový začátek. Lewis Hamilton píše nový příběh

Lewis Hamilton vyhrál v Barceloně poprvé jako jezdec Ferrari. Klíčovou roli sehrál nový závodní inženýr Carlo Santi, se kterým si rychle vytvořil silné pouto. Hamilton označil spolupráci za zásadní a po závodě se posunul na 2. místo v šampionátu se ztrátou 41 bodů.

Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.