První závod Red Bull s F-kanálem Marku Webberovi nevyšel. Nový systém mohl navíc přispět k jeho hrůzostrašné nehodě během Velké ceny Evropy ve Valencii.
Z opakovaných záběrů je vidět, že Australan během dojíždění Heikkiho Kovalainena aktivoval systém pro oddělování proudů vzduchu na zadním křídle. U Red Bullu na rozdíl od McLarenu, kde jej piloti ovládají kolenem, jej aktivují rukou (ve Valencii jej měl pro aktivaci rukou upraven už i McLaren) - konkrétně čtyřmi prsty na levé ruce.
Ze záběrů přímo z vozu (z Youtube žel díky aktivitám FOM mizí) je patrné, jak Webber čtyřmi prsty ucpává otvor po levé straně a prstem přidržuje volant. Těsně před nárazem Webber uchopil všemi prsty volant a snažil se na poslední chvíli Kovalainenovi vyhnout.
Když se poprvé takto ovládaný F-kanál před měsícem objevil na vozech Sauberu a Ferrari, šéf Red Bullu Christian Horner jeho nasazení tvrdě kritizoval, když mimo jiné prohlásil, že "piloti řídící pouze konečky prstů, bez držení .. představují bezpečnostní problém."
Vettel ve Valencii rovněž přiznal, že není fanouškem rukou ovládaného systému: "Je to velmi chytrý nápad. Pokud jej vyladíte, představuje velkou výhodu - nemáte však po celou dobu ruce na volantu."
"Když jsem se chtěl napít, použil jsem pravou ruku ke zmáčknutí tlačítka na levé straně. Také záleží na tom, kolik věcí během kola nastavujete - vyvážení brzd, atd. Zvyknete si na to, ale není to pohodlné," prohlašoval Vettel.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.
Šéf Aston Martinu Andy Cowell přiznal, že nové aerodynamické zařízení týmu jim od svého spuštění výrazně rozšířilo obzory. Podle jeho slov poskytl nový větrný tunel cenné poznatky, které Aston Martin plánuje využít k vývoji rychlejšího a konkurenceschopnějšího monopostu.
Gabriel Bortoleto přiznal, že přechod z vítězství v šampionátech F2 a F3 na závodění na chvostu startovního pole Formule 1 pro něj představuje značnou výzvu.
Red Bull Racing se v roce 2026 chystá představit vlastní pohonné jednotky, které vyvinul ve spolupráci s Fordem. Šéf týmu Christian Horner je nadšený z tohoto kroku, i když si je vědom rizika, které s ním souvisí.
Lewis Hamilton čelí jednomu z nejtěžších období své kariéry, což potvrzuje i renomovaný novinář Mark Hughes. V Džiddě utrpěl pravděpodobně svou nejtvrdší porážku od týmového kolegy, což zdůrazňuje složitost jeho současné situace.
Zak Brown očekává, že mezi Norrisem a Piastrim může v budoucnu dojít ke střetu kvůli jejich ambicím. Zdůraznil však, že McLaren má jasná pravidla a silné vedení, aby podobné situace zvládl.