Stáj Toyota závodila v mistrovství světa F1 osm let, její piloti dojeli třináctkrát pro umístění na pódiu a třikrát startovali z pole position. Japonská společnost ve středu oznámila, že v F1 končí. Přinášíme vám přehled dění od jejího vstupu.
Působení Toyoty v F1:
2000 - 30. června Toyota potvrdila, že v roce 2002 vstoupí do mistrovství světa F1, postavila vlastní motor i šasi. V srpnu pak oznámila, že jedním z pilotů bude Fin Mika Salo.
2001 - program nezačal dobře, Salo v březnu rozbil testovací vůz TF101. Koncem dubna opouští tým technický ředitel Andre de Cortanze, v květnu přichází nový šéfdesignér, Rakušan Gustav Brunner. Intenzivní testování pokračuje na celkem jedenácti okruzích. 17. prosince představuje tým vůz TF102, svou první závodní formuli.
2002 - do prvního závodu vyjíždějí piloti Mika Salo z Finska a Skot Allan McNish z 14. a 16. místa startovního roštu. Velkou cenu Austrálie dokončilo jen osm vozů, Salo dojel šestý a získal pro stáj premiérový bod (podle tehdejšího bodování). Další pak přidal v Grand Prix Brazílie, ale tím bodový příděl skončil. Tým už neměl zájem o Sala ani McNishe a angažoval nové piloty - Cristiana da Mattu z Brazílie a Francouze Oliviera Panise.
2003 - Da Matta a Panis zaznamenali 16 bodů a tým obsadil osmé místo v Poháru konstruktérů. Francouz Panis skončil pátý ve Velké ceně Německa, do GP USA se kvalifikoval jako třetí.
2004 - novým technickým ředitelem se stal Mike Gascoyne, kterého Japonci získali za velké peníze z Renaultu. Uprostřed sezony byl propuštěn Da Matta, na místo závodního pilota byl povýšen Ital Riccardo Zonta. Tým znovu skončil osmý v Poháru konstruktérů. Sezonu poznamenala aféra, v níž FIA vyšetřovala tým za držení technických údajů stáje Ferrari.
2005 - novými piloty se stali Ital Jarno Trulli a Němec Ralf Schumacher. Tým měl nový vůz z dílny Mika Gascoyna. Trulli dojel druhý v Malajsii a Brazílii a po pěti závodech byl největším soupeřem Fernanda Alonsa v boji o titul mistra světa, ale ve zbývajících Velkých cenách získal už jen sedmnáct bodů. Toyota skončila čtvrtá v Poháru konstruktérů.
2006 - Trulli a Schumacher zaznamenali dohromady jen třicet bodů, tým obsadil šesté místo. Na začátku sezony opustil stáj Gascoyne kvůli neshodám ohledně vývoje.
2007 - nejhorší sezona stáje v F1. Tým získal jen třináct bodů. Gascoyna nahradil Pascal Vasselon. Na konci roku odešel Schumacher, přichází šampion GP2 Timo Glock.
2008 - páté místo v Poháru konstruktérů. Trulli dojel pro umístění na pódiu v GP Francie, Glock na Hungaroringu.
2009 - vedení se nijak netajilo tím, že tým potřebuje velmi dobrý výsledek, aby obhájil své setrvání v prestižním seriálu. Přestože ale nový vůz byl díky dvojitému difuzoru jedním z těch, které udávaly tempo na začátku sezony, postupně výhodu ztrácel a bojoval už jen o zbytkové body. V prvních čtyřech závodech byli Glock nebo Trulli třikrát na pódiu, v dalším průběhu sezony se to podařilo už jen jednou. Ve své poslední sezoně v F1 obsadila Toyota páté místo v Poháru konstruktérů.
Charles Leclerc byl po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na sebe velmi naštvaný. Podle něj jeho výkon výrazně zaostal za očekáváním.
Oscar Piastri získal podporu od bývalého pilota F1 Jolyonna Palmera po penalizaci, která ho na Silverstonu připravila o vítězství. Palmer označil trest za příliš přísný a Piastriho manévr za férový.
Ferrari prožívá těžkou sezonu a italská média hlásí rostoucí tlak na šéfa týmu Freda Vasseura. Výsledky zaostávají za očekáváními, což vyvolává spekulace o nutnosti změn v řízení stáje. Vasseur tak čelí výzvě, jak tým rychle vrátit zpět na vrchol.
Red Bull má ve svých řadách talentovaného Arvida Lindblada, který se poprvé objevil ve světě F1 po boku Maxe Verstappena v Silverstonu. Mladý jezdec z F2 tak udělal významný krok směrem k možné budoucnosti v královně motorsportu.
George Russell potřebuje novou smlouvu na příští sezónu. Güenther Steiner se obává, že jeho požadavky komplikují Mercedesu cestu za získáním Maxe Verstappena.
Adrian Newey zůstává plně koncentrován na projekt vozu Aston Martin pro sezonu 2026, a to i navzdory potížím, které aktuálně tým potkávají. Legendární inženýr tak potvrzuje, že dlouhodobá strategie má pro něj prioritu před krátkodobými výsledky.
Laurent Mekies musí v Red Bullu co nejdříve vyřešit nejistou budoucnost Maxe Verstappena. Jeho rozhodnutí může zásadně ovlivnit nejen tým, ale i rozložení sil v celé Formuli 1.
Christian Horner se během Velké ceny Británie ostře pohádal s Josem Verstappenem. Incident přišel právě v době, kdy Horner čelil spekulacím o konci ve funkci šéfa Red Bullu.
Finský závodník Valtteri Bottas se tento týden znovu posadil za volant vozu Mercedes – na jihu Španělska, na okruhu v Jerezu, absolvuje soukromý test.
Cadillac představil požadavky na své jezdce pro sezonu 2026, zatímco v paddocku propuká tvrdý boj o jejich podpisy. Šéf týmu Dan Towriss přiznal, že vyjednávání jsou plná napětí a rivality.
Zak Brown tvrdí, že vztah mezi Norrisem a Piastrim je pro McLaren spíše radostí než problémem. Doufá, že jejich zdravá rivalita vydrží až do konce sezóny.
Martin Brundle naznačuje, že za koncem Christiana Hornera mohl stát tlak ze strany blízkého okolí Maxe Verstappena. Podle něj sehrál Verstappenův tým v rozhodnutí Red Bullu klíčovou roli.