ABÚ ZABÍ - 2. TRÉNINK; I v podvečerní části měl důvod k velké radosti u McLarenu - jejich pilot zvítězil i ve druhém tréninku po sobě. Tentokrát byl o dvě desetiny rychlejší Heikki Kovalainen před Lewisem Hamiltonem. Oběma kryl záda Jenson Button.
Tato část začala v 17 hod tamějšího času, teploty byly o něco nižší, znatelné to bylo zejména u asfaltu, jenž byl o 13 °C chladnější. Během tréninku zapadalo slunce a začalo se šeřit a pořadatelé rozsvítili umělá světla - jezdci se tak mohli projet za stejných podmínek, které budou panovat během zítřejší kvalifikace i nedělního závodu.
Během prvních pěti minut se na trati objevilo neobvyklé množství 16 vozů, z nichž některé z nich začínali rovnou kroužit měřená kola. Prvním byl Nico Rosberg, jenž byl s časem 1:47,576 min (který krátce nato vylepšil na 1:45,172) na čele. Po 4 min jej předstihl Hamilton, Sutil, Buemi, Kovalainen i Kubica, jenž po 10 min se svým BMW vedl (1:44,274 min).
Nato začal opět úřadovat vítěz dopolední části - Lewis Hamilton, jenž ze svého rekordního času ubral další vteřinu a opět stanul nejvýše v pořadí s časem 1:42,942 min. Po zajetí do boxů ho však překonal Buemi (1:42,526 min) a Brit se s McLarenem ihned vrátil na trať. V této chvíli se blýskl i Kobajaši čtvrtým nejrychleji zajetým kolem (1:43,377 min) a mimochodem, o 3,7 sec rychleji než jeho krajan Nakajima (1:47,082 min), jenž pořadí naopak uzavíral. Buemi své prozatímní prvenství v dalším kole pojišťuje - 1:42,143 min. Po půlhodině bylo pořadí následující: 1. Buemi, 2. Hamilton, 3. Button, 4. Vettel, 5. Webber, 6. Kobajaši, 7. Barrichello, 8. Trulli.
V polovině tréninku opět zaúřadovaly stříbrné šípy, když před Buemiho dostal opět Hamilton (1:41,564 min) i Kovalainen, který na svého kolegu ztrácel necelou desetinku.
Ferrari se trápilo, Räikkönen se pohyboval na 8. místě (1:42,461), Fisichella na něj ztrácel něco málo přes půl sekundy - vypadá to, že se s monopostem a náročnějším brzděním již sžívá.
Technické problémy v podvečer pronásledovaly Kubicu, jehož monopostu za vlásenkou vypověděl službu motor, což ukončilo jeho dnešní účinkování. O zatáčku dále Adrian Sutil v tu chvíli předvádí nádherný powerslide s koly naplno vytočenými do protisměru.
Dvacet minut před koncem si vedení držel stále Hamilton (1:41,504 min) před Vettelem (+0,087), Kovalainenem (+ 0,156), Buemim (+0,179), Webberem (+ 0,180) a Barrichelem (+ 0,327). Patnáct minut před koncem opět vystrčil drápky Kobajaši (+ 0,132) a dostal se před Kovalainena na třetí místo. Grosjean v při brzdění mírně ztratil kontrolu nad vozem a rozstřelil jeden billboard u dráhy.
V posledních minutách kroužili po trati všichni piloti krom Kubicy. V koncovce zajel bleskurychlé kolo Kovalainen - 1:41,307, čímž dnes zajistil McLarenu druhé tréninkové vítězství. Druhý skončil Hamilton, jenž svůj čas již nezlepšil. Monopostům z Wokingu pomohl k těmto výkonům i jejich podařený KERS, polovinu jehož energie využívaly na nejdelší rovince za sedmou zatáčkou, čtvrtinu na další zadní rovince (po zatáčce č. 9) a zbytek na cílové rovince.
Třetí místo si vyjel mistr světa Button, za ním skončili Vettel, překvapivě vysoko Kobajaši, Buemi, Webber a Barrichello.
Uprostřed sezony se objevuje jedna z nejneočekávanějších statistik, která překvapuje fanoušky i odborníky. Tento údaj jasně ukazuje, jak nevyzpytatelná a napínavá letošní sezona je, a jak nečekané momenty mohou zásadně ovlivnit celkové pořadí.
Johnny Herbert míní, že o titul mistra světa F1 2025 rozhodne duševní síla a vývoj jezdců McLarenu. Podle něj bude klíčové, jak si Lando Norris a Oscar Piastri poradí se stále ostřejší týmovou rivalitou.
Martin Brundle si myslí, že s náhlým odchodem Christiana Hornera se šance Maxe Verstappena na setrvání v týmu Red Bull výrazně zvýšily. Podle něj může tato změna přinést Verstappenovi větší pocit stability a klidu.
Ari Luyendyk obdivuje talent i vyrovnanost Maxe Verstappena ve Formuli 1. Rád by ho jednou viděl závodit i v IndyCar, kde by podle něj mohl ukázat svou univerzálnost.
Šéf McLarenu Zak Brown nepovažoval odvolání Christiana Hornera z čela Red Bullu za žádné překvapení. Podle něj události směřovaly k tomuto kroku už delší dobu, a Brown tak naznačil, že situaci u konkurence bedlivě sledoval a vnímal známky napětí, které k rozhodnutí mohly vést.
Po suverénním vítězství ve Velké ceně Velké Británie McLaren rozhodně neusíná na vavřínech. Tým z Wokingu jasně naznačuje, že letošní forma není náhoda a do Belgie vyráží s cílem potvrdit, že patří mezi hlavní hráče sezony 2025 a nechce polevit ani po letní přestávce.
Juan Pablo Montoya označil konkrétní „moment hlouposti“, který podle něj ukončil kariéru Daniela Ricciarda ve Formuli 1. Tento okamžik podle něj stál Ricciarda šanci na návrat mezi nejlepší.
Alan Permane přiznal, že po svém jmenování šéfem týmu Racing Bulls pocítil mimo jiné i šok. Zkušený inženýr se tak nečekaně ujímá vedení ambiciózní sesterské stáje Red Bullu.
Zak Brown připisuje úspěchy McLarenu v různých závodních sériích efektivní delegaci pravomocí a silnému vedení. Pod jeho vedením tým funguje díky jasnému rozdělení rolí a pevnému zaměření na společný cíl vítězství.
Lewis Hamilton uvedl, že už nyní spolupracuje s Ferrari na voze pro rok 2026. Chce, aby nový monopost nesl část jeho "DNA" a odrážel jeho závodní filozofii.
Nizozemský jezdec přijímá změny plánované pro rok 2026 s chladnou hlavou a bez emocí. Zatímco jiní vyjadřují nadšení či obavy, on si zachovává odstup a vyčkává, jak se nová pravidla projeví v praxi.
Charles Leclerc je zaskočen tím, že jeho tradičně silné kvalifikace mu v roce 2025 přestaly vycházet. I přes snahu najít příčinu zůstává důvod neúspěchu nejasný.