Giancarlo Fisichella připouští, že je naštvaný z toho, jak se vyvrbil jeho přestup do Ferrari, když ani v Brazílii nedokázal dojet na bodech.
Ital si zajistil svůj vysněný přestup do Scuderie po výborném výkonu s monopostem Force India ve Spa, když zároveň Ferrari již ztrácelo trpělivost se svým testovacím pilotem Lucou Badoerem, který byl za svou výkonnost s F60 velmi kritizovaný, protože patřil k nejpomalejším pilotům.
Fisichella měl zpočátku problémy s přizpůsobením se novému okolí a řízení monopostu. Trápil se i v Brazílii, kde byl nucen opustit svůj vůz na konci pitlane. V kvalifikaci dostal smyk a zhasl mu motor, v závodu se musel vyhnout roztočenému Kovalainenovi, což mu zhatilo šance na body.
I když jeho rychlost v určitých fázích závodu nebyla špatná, nedostatek přilnavosti na sjeté měkčí sadě pneumatik (jako jediný jel na jednu zastávku, což super-měkká směs holt nevydržela) mu neumožnil více, než 10 místo - a to ještě spousta soupeřů před ním vypadla kvůli kolizím či selhání techniky.
"Samozřejmě, že můj závod byl znehodnocen již postavením v zadních řadách," říká Fisichella. "Pak došlo k incidentu s Kovalainenem, který se přede mnou roztočil, čímž mě vytlačil na trávu a zhatil můj záměr o předjetí několika vozů v úvodním kole."
"Zvolili jsme jednozastávkovou strategii, což byl dobrý tah, ale v závěru závodu se měkčí pneumatiky začaly drolit a já jsem nebyl schopen jezdit tak rychle jako ti přede mnou, dokonce jsem přišel o pozici. KERS navíc nefungoval vždy, ale nárazově," uvedl ke svému závodu Říman.
Jak je tedy spokojen po přestupu z Force Indie do Maranella? "Když přihlédnu k tomu, co jsem s Ferrari zatím zažil, nechci tajit to, že jsem naštvaný, protože ani jeden víkend nevyšel podle plánu. Nyní pojedeme do Abú Zabí, což je nové místo pro všechny. Udělám vše, co bude v mých silách, abychom získali zpět třetí místo [v Poháru konstruktérů], které nám v Brazílii uteklo."
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.