Giancarlo Fisichella není příliš nadšen ze své výkonnosti s F60. Včera uvedl příčiny, proč tolik zaostává za svým týmovým kolegou Kimim Räikkönenem.
Ital příliš velký dojem po svém přestupu z Force Indie do Ferrari po Velké ceně Belgie neudělal. Na používání KERSu a tlačítka na volantu si již zvykl. Hlavním důvodem jsou podle něj problémy při brzdění způsobené hmotností KERSu - zařízení přitom způsobuje nestabilitu, s čímž se Giancarlo zatím nedokáže vyrovnat tak jako Kimi.
"Na tlačítka už jsem si docela zvykl," vysvětluje Fisichella. "Hlavním problémem jsou brzdné body, protože ty jsou zcela odlišné od těch, které jsem měl s monopostem Force India. Musím na to myslet a možná kvůli toho ztrácím trochu koncentrace. S Ferrari se brzdí jinak, než jsem byl zvyklý, což pro mě není lehké."
Ital dále připomíná, že s rychlostí na tom není tak špatně a že dokáže jezdit v závodě stejně rychle jako Räikkönen - jen problémy s brzděním ho v letmých kolech v kvalifikaci vyvádějí z míry a díky nim se ocitá na startovním roštu příliš hluboko za body.
"Musím se zkrátka zaměřit na kvalifikaci, která je nyní hlavním problémem, protože když vezmeme v potaz poslední závod, tak jsem byl ve druhém stintu stejně rychlý jako Kimi, což je hodně důležité a hodně dobré," hájí se Ital. "Takže se těším na další závod, bude důležité odjet dobrou kvalifikaci, což je důležité pro zisk bodů."
Okruhu Interlagos je považován za jeden z nejlepších pro vozy vybavené KERSem. Fisichella souhlasí s tím, že se dodatečný výkon v jistých chvíli hodí, obává se však problémů s nastavením.
"KERS představuje velkou výhodu v poslední zatáčce před cílovou rovinkou a na několika dalších místech, díky čemuž získáme kolem 0,4 vteřiny. Přidá se také na startu a pro předjíždění soupeřů jako obvykle. Ale nezapomeňte, že je velmi těžký, takže se současným vyvážením auta bude velmi těžké nalézt správné nastavení," dodává pilot Ferrari.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.