Red Bull po Velké ceně Miami přiznal, že potíže Sergia Péreze se senzorem ve spalovacím motoru byly velmi vážné a málem kvůli nim skončil. I když je překonali, ztrácel na rovinkách až půl sekundy, což se projevilo na jeho neschopnosti využít výhodu čerstvých pneumatik a zdolat Ferrari Carlose Sainze a Charlese Leclerca.
Mexičan projel cílem jako čtvrtý, ze svého výsledku však moc nadšený nebyl: "Myslím, že jsme přišli o další double, abych byl upřímný. Měli jsme ve voze skvělou rychlost. Tlačil jsem na Carlose, v prvním stintu jsem šetřil pneumatiky, a pak se žel objevil problém s motorem. Byla to škoda. Ztrácel jsem kvůli tomu spoustu času na rovinkách."
Po závodě se ukázalo, že motor je v pořádku. Na vině byl senzor, který spouště automatické vypnutí některých systémů. Inženýři týmu museli určité věci přeprogramovat, aby pilot mohl pokračovat v závodě.
Podle šéfa Christiana Hornera však v daný okamžik zvažovali, zda Péreze kvůli problému ze závodu nestáhnout: "Bylo to velmi těsné. Pro vyřešení jsme museli senzor obejít. Jde tedy o něco, na čem budeme pracovat společně s motorovým oddělením Hondy, abychom to pochopili a aby se to v budoucnosti samozřejmě již neopakovalo."
VIDEO: Pérez během GP Miami hlásí problém s motorem (min 2:25)
Dopad na výkonVadný senzor na spalovacím motoru navíc stál pilota celkem dost času na kolo a negativně ovlivňoval maximální rychlost. To byl důvod, proč se ani s výhodou čerstvých měkčích pneumatik nemohl na konci rovinky dotáhnout na Sainze před ním a případně pak zdolat i Leclerca s druhým vozem Ferrari.
"Šlo o senzor na jednom z válců. Kluci to dokázali obejít, v konečném důsledku jej to ale stálo zhruba 20 kW. I s výhodou nových pneumatik na rovinkách ztrácel kolem půl sekundy. Myslím, že bez toho by dojel dokonce na druhém místě," domnívá se Horner.
Špatný začátek, ale žádné obavy o spolehlivostRed Bull na počátku sezóny řešil celou řadu technických problémů s pohonnými jednotkami, Max Verstappen kvůli nim dokonce dva závody nedokončil. Ani přes poslední příhodu se však o spolehlivost moc neobávají.
"Nemyslím si, že by auto bylo nějak zvlášť křehké. Podle mě jde zkrátka o drobnosti, s nimiž byste se normálně setkali v předsezónních testech, akorát se objevily až po vstupu do sezóny. To je frustrující. Úzce ale spolupracujeme s motorovým oddělením Hondy, která nám poskytuje skvělou podporu. Takže si myslím, že je vychytáme," dodává šéf Red Bullu.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.