Red Bull se podivuje komentářům Mercedesu, který vysokou rychlost na rovinkách ve Francii přičítá nově nasazeným pohonným jednotkám Hondy. Christian Horner popírá, že by došlo k nějakému nelegálnímu navýšení výkonu.
Maxovi Verstappenovi k vítězství v kvalifikaci i v závodě pomohla působivá maximální rychlost jeho vozu, což mu pomohlo v prostřední fázi velké ceny, kdy odolával tlaku Lewise Hamiltona po zastávkách v boxech. Mercedes podezřívá Red Bull z toho, že došlo najednou k navýšení výkonu po nasazení nové specifikace motorů.
Je pravda, že oba jeho piloti a piloti sesterské AlphyTauri dostali v Paul Ricard čerstvé pohonné jednotky (v případě Mercedesu k tomu došlo již v Baku), podle rakouského týmu jim však pomohlo zadní křídlo pro nízký přítlak, což bylo netypické - obvykle volí vysoký přítlak i za cenu nižších rychlostí na rovinkách.
"Se svou pohonnou jednotkou dosáhli velkého pokroku, s nasazením druhé pohonné jednotky. A jejich závodní auto je dobré, o tom není pochyb," prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff na adresu svého rivala ve Francii.
Jeho protějšek z Red Bullu Christian Horner nad tím jen kroutil hlavou: podle něj k žádnému navýšení výkonu nedošlo, byť na tom čerstvé motory mohou být o něco lépe a mohou je provozovat ve výkonnějším módu o něco déle. Týmy kvůli homologačním pravidlům navíc během sezóny nemohou nasazovat odlišné specifikace, jako tomu bylo v minulosti.
"Nesmíme dělat pokroky. Nevím, na co poukazuje. Myslím, že jde o stejnou specifikaci jako první jednotka," komentuje Horner. "Jezdili jsme s mnohem menším zadním křídlem, proto jsme byli tak výkonní na rovinkách. Honda odvádí skvělou práci, náhlý významný nárůst ve výkonu však nepozorujeme."
Verstappen v kvalifikaci dosáhl na dlouhé rovince okruhu Paul Ricard 328,7 km/h, Pérez o 1 km/h méně. Oba tím za sebou nechali Stříbrné šípy: Lewisovi Hamiltonovi bylo naměřeno 326,6 km/h (-2,1 km/h), Valtterimu Bottasovi 326,4 km/h, zatímco ve všech předchozích podnicích na tom byl lépe Mercedes.
Podle technického ředitele Hondy se zlepšuje šasi Red Bullu, zisky na straně motoru jdou spíše na vrub lepšího řízení energie: "Tým nasazuje nové díly, takže se můžeme v každém závodě vyvíjet."
"Pohonná jednotka je neustále stejné specifikace, ale učíme se, jak lépe využívat management energie pro každý závod. Zkoumáme vlastnosti každého okruhu. A myslím si, že se současným zlepšením je spojen takový denní vývoj," dodává Tojoharu Tanabe.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.