Jacques Villeneuve je přesvědčen, že až na Charlesa Leclerca jsou všichni piloti spadající do akademie Ferrari především takzvaní platiči, u kterých je talent až na druhém místě. Chválí ale Micka Schumachera.
Jezdecká akademie Ferrari patří momentálně k těm nejlepším, mnozí si dokonce myslí, že rudí mají ve svých řadách nejvíce pilotů, kteří by se mohli v dohledné budoucnosti stát hvězdami Formule 1. Jména jako Robert Shwartzman, Callum Ilott nebo Mick Schumacher k tomu potenciál rozhodně mají. Vždyť právě tito tři byli v minulém ročníku Formule 2 nejvíc vidět, sekundovat jim dokázali snad jen Yuki Tsunoda s Nikitou Mazepinem.
Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve si ale myslí, že jezdecká akademie Ferrari není zdaleka tak dobrá, jak se o ní traduje. Kanaďan je znám tím, že pro ostrá slova nechodí daleko a tentokrát to opět potvrdil. Podle něj jsou členy jezdecké akademie Ferrari zejména platící piloti, tedy ti, kteří do Maranella přinesou odpovídající finance.
„Řeknu vám to takhle, jediný Leclerc neměl dostatečné peníze, když vstupoval do jejich akademie. Všichni ostatní měli peněz dostatek. Je sice fakt, že na trati jste vždycky sami, ale ti kluci by byli i bez Ferrari tam, kde jsou dnes," má jasno Villeneuve.
Je však jedno jméno, které Villeneuve chválí. Mick Schumacher udělal podle bývalého pilota Williamsu nebo BAR díky členství v akademii velké pokroky, zejména pak v psychické vyzrálosti. To je z pohledu Kanaďana velký rozdíl oproti dalším členům FDA.
„Za poslední roky byl Mick pod velkým tlakem. Známé jméno vám sice částečně pomůže, ale zároveň vás dostane pod enormní tlak, on si s ním dokázal poradit a zlepšit se. To je rozdíl v porovnání s dalšími mladíky Ferrari. Když od vás lidé čekají výsledky hned, nikdy to není jednoduché."
Jules Bianchi, kterému bylo tehdy jen 25 let, podlehl osudovým zraněním z nehody v Suzuce. Jeho smrt otřásla světem Formule 1 a přiměla k zásadním změnám v bezpečnosti.
Charles Leclerc si při desátém výročí úmrtí Julese Bianchiho připomněl jeho vliv na svou kariéru i osobní život. Byl pro něj nejen kmotrem a přítelem, ale také inspirací, která ho provází dodnes.
Sebastian Vettel je mimo Formuli 1 už tři sezóny a kolem jeho návratu dlouho panovaly spekulace. Nyní učinil konečné rozhodnutí ohledně možného comebacku.
Před deseti lety nás navždy opustil Jules Bianchi. Zemřel na následky zranění z Velké ceny Japonska 2014, která navždy změnila Formuli 1.
Nico Hülkenberg věří, že tým Kick Sauber se stává vážným hráčem ve středu pole. Jak uvedl, od zavedení klíčových vylepšení ve Španělsku tým nepřetržitě zrychluje a získává na sebedůvěře i výkonnosti.
Šéf McLarenu Andrea Stella představil plány na technické vylepšení po testech na Silverstonu. Tým doufá, že novinky pomohou zvýšit výkon a konkurenceschopnost vozu.
Lewis Hamilton se zapojil do práce ve Ferrari, aby pomohl vyřešit zásadní slabinu vozu SF-25. Tým doufá, že díky jeho zkušenostem najde cestu k lepším výkonům.
Franco Colapinto zažívá složitý rok 2025, kdy místo očekávaného průlomu čelí nejistotě ohledně své budoucnosti v Alpine. Neustálé spekulace kolem sedačky mu komplikují cestu vzhůru.
Charles Leclerc byl po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na sebe velmi naštvaný. Podle něj jeho výkon výrazně zaostal za očekáváním.
Oscar Piastri získal podporu od bývalého pilota F1 Jolyonna Palmera po penalizaci, která ho na Silverstonu připravila o vítězství. Palmer označil trest za příliš přísný a Piastriho manévr za férový.
Ferrari prožívá těžkou sezonu a italská média hlásí rostoucí tlak na šéfa týmu Freda Vasseura. Výsledky zaostávají za očekáváními, což vyvolává spekulace o nutnosti změn v řízení stáje. Vasseur tak čelí výzvě, jak tým rychle vrátit zpět na vrchol.
Red Bull má ve svých řadách talentovaného Arvida Lindblada, který se poprvé objevil ve světě F1 po boku Maxe Verstappena v Silverstonu. Mladý jezdec z F2 tak udělal významný krok směrem k možné budoucnosti v královně motorsportu.