Tři směsi pro americký Austin vedly týmy k různým variantám, aby vyzkoušely možné alternativy pro dnešní kvalifikaci. Ráz tréninku ale poněkud nabouralo jeho přerušení na konci první čtvrtiny.
Trať byla v americkém dopoledni pochopitelně o něco chladnější než při druhém tréninku - vzduch 17°C, povrch dráhy 21°C, vanul poměrně slušný vítr (12,6 km/h) a vlhkost vzduchu vystoupala až na 53 %.
V první desetiminutovce si piloti odkroužili povinná zaváděcí kola, ale zdaleka ne všichni - zatímco třeba obě Ferrari vytáčela zatáčky na COTA, Lewis Hamilton dělal průvodce herecké dvojici Christoph Waltz a jeho kolegyni Rose Salazar, včetně detailního popisu volantu. První čas si zapsal Esteban Ocon - 1:41,767, poněkud smysluplnější výkon přidal Max Verstappen (1:39,056), ovšem toho dosáhl na středně tvrdé směsi, dalo se čekat, že to jenom overtura k pečlivým zkouškám. Naproti tomu Räikkönen se vytasil se superměkkými pneumatikami a pochopitelně poskočil do vedení časem 1:38,512.
Než se měřeným výkony mohli přidat i další piloti, nezvládl Pascal Wehrlein při nájezdu do zatáčky 19 svůj manor a zůstal uvězněn zády k bariéře ve štěrkovém loži. Sice se ještě pokoušel vyjet, naznačoval pořadatelům, aby ho zkusili vytlačit, ale nakonec došlo na červenou vlajku a odtahový jeřáb. Trénink tak byl na deset minut přerušen a týmy musely přehodnotit svou strategii, protože čas velice rychle plynul.
Na trati se vytvořila docela slušná zácpa, ve které měli někteří piloti problém najít "okénko" pro rychlé kolo. Takhle se v rychlém sledu prvních zatáček málem "potkali" Räikkönen a zezadu přijíždějící Ricciardo, naštěstí se to odbylo jen nepatrným škrtnutím pneumatik. Mercedesy na rozdíl od ostatních zkoušely strategii na měkkých pneu, na nichž šli nejdřív Rosberg (1:37,784) do čela, aby ho vzápětí o 0,3 vteřiny překonal Hamilton, ale bylo evidentní, že v týmu Stříbrných šípů panuje napětí. Verstappen a Ricciardo totiž na superměkké směsi dokázali poskočit vpřed - Verstappen dokonce jako jediný z celého pole šel pod hranici 1:37,0. Před Mercedesy se dostal i Räikkönen, přestože opakovaně nezvládl průjezd zatáčkou 19 a stejně jako při předchozím pokusu byl hodně za hranicí tratě.
Mercedesy nakonec přijaly hozenou rukavici a v samotném závěru Rosberg i Hamilton zkusili supersofts. Jenže Rosberg své měřené kolo, ve kterém byl zhuba na úrovni Verstappena, nakonec vzdal a zamířil do boxů, Hamilton stihl nájezd snad v posledním možném okamžiku, protože se chtěl vzdálit od obou sauberů, ale nakonec na trati dojel Nasra a stejně jako Rosberg skončil bez zaznamenaného pokusu na této sadě.
Poněkud frustrující byl trénink pro Carlose Sainze jr. Ještě před červenými vlajkami v prvním rychlém sektoru na středně tvrdé směsi došlo u jeho Toro Rosso k defektu pravé zadní pneumatiky, která se ale neroztrhla, jen došlo k viditelné ztrátě tlaku. K zamyšlení byla ale obdobná situace, jen s těmi rozdíly, že se to stalo v závěru tréninku, postižena byla levá zadní a superměkká směs. Španěl alespoň stihl zajet jedno rychlé kolo.
Podle tohoto tréninku je setrvalý stav na chvostu startovního pole, jeho špičku musíme brát s určitou rezervou, protože chybí konkrétní srovnání mezi prvními třemi týmy. Pokud měl sloužit poslední volný trénink ke stanovení strategie, díky Wehrleinově incidentu byla taková možnost podstatně zmenšená.
Ferrari ztrácí dech – při ideálních podmínkách na kolo nestačí na Red Bull, McLaren ani Mercedes a podle všeho drží až čtvrtou příčku ve výkonnostním žebříčku.
Max Verstappen si v kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie vychutnal „prostě nádherné“ odpoledne, když v dramatickém závěru vybojoval pole position. Přestože tréninky Red Bullu nedávaly velké naděje, Verstappen v rozhodujícím momentu vytěžil maximum a opět potvrdil své mistrovství.
Lewis Hamilton dál bojuje se svým Ferrari. Při tréninku v Saúdské Arábii zazněla v rádiové komunikaci slova, která znepokojila i experta Martina Brundla. Britský jezdec čelí dalším technickým potížím, které zastiňují jeho přechod do nové stáje.
Ferrari a Lewis Hamilton čelili problémům se zahříváním pneumatik během tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, což naznačuje, že mají před sebou náročnou práci. Tým a jezdec se potýkali s hledáním správného nastavení pro optimální výkon, což naznačuje dlouhou cestu k vyřešení těchto potíží.
Lando Norris ovládl závěrečný trénink před Velkou cenou Saúdské Arábie a potvrdil skvělou formu McLarenu. Tým z Wokingu tak před kvalifikací ukázal, že bude vážným kandidátem na nejvyšší příčky.
Max Verstappen varoval, že i když Red Bull během Velké ceny Saúdské Arábie učinil malý pokrok, tým se stále nachází daleko od vyřešení svých problémů. Přestože se na první pohled zdálo, že tým učinil krok vpřed, holandský šampion zdůraznil, že zbývá mnoho výzev, které je třeba překonat.
Zak Brown popsal, jak McLaren prošel hlubokou proměnou, kdy bylo nutné změnit strukturu i týmovou mentalitu. Díky odhodlanému vedení a trpělivé práci se McLaren vrátil mezi špičku a v sezoně 2024 získal titul mistrů konstruktérů.
Během pátečních tréninků Albon označil incident s Lewisem Hamiltonem za potenciálně nebezpečný. Jezdec Ferrari poté předstoupil před komisaře, aby situaci obhájil ze svého pohledu.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.