Allison hovoří o zvěstech týkajících se jeho odchodu

Allison si je svou pozicí jist
Allison si je svou pozicí jist, foto: Scuderia Ferrari
Robert RoBertino Pavelka 21. července 2015 13:49
Sdílej:

Italský tisk rozvířil dohady kolem technického šéfa Ferrari Jamese Allisona, že jeho pozice není tak pevná a vedení dokonce jeho výkon "kontroluje". Novináři komentují takový stav jako období před rozvázáním smlouvy.

James Allison však podobné spekulace rázně popřel. "Za prvé, mám smlouvu, která mě s touto společností svazuje už několik let. Za druhé: vrátil jsem se k týmu proto, abych znovu zažil pocity vítězství, protože jsou vždy jedinečné. Prožil jsem je už jako mladý inženýr, který se podílel na zisku pěti mistrovských titulů. A vyhlídka, že budu moci tyto okamžiky ve funkci, kterou nyní zastávám, je pro mě srdeční záležitostí."

Podle listu Gazzetta dello Sport měla Allisonova smlouva vypršet za necelý rok, nicméně ve svých úvahách naznačil, že by se sedmačtyřicetiletý technický šéf mohl stát obětí pro Ferrari nepříliš výrazných úspěchů (více také zde).

Allison připouští, že tlak ze strany vedení je velký, ale odmítá variantu, že by se mluvilo o možném odchodu. "Chci tu zůstat, dokud svou práci nedokončím. A pokud Ferrari cítí to samé, budu velmi šťastný. Pokud existuje nějaký tlak, vítám ho, protože vás většinou nutí vydat ze sebe to nejlepší. V našem týmu asi těžko bude někdo spokojený, dokud nebudeme vyhrávat, ale mohu říci, že naše skupina se vnitřně od bodu, kdy výsledky opravdu nestály za nic, hodně posílila. Zlepšili jsme se, ale pořád je před námi plno práce."

Allison rovněž připouští, že část "zaručených zpráv" může pocházet z mírného poklesu výkonnosti v minulých závodech. "Jsme tým s kvalitními piloty, významným rozpočtem, špičkovým vybavením - neexistují proto žádné výmluvy. Musíme bojovat o vítězství. Pokud tato rovnice nefunguje, jsme zklamaní. Každý, kdo pracuje pro Ferrari ví, že pokud se nevyhrává, nastanou velmi pravděpodobně problémy. Stejně tak každý Ferrariho zaměstnanec ví, že pokud se rozhodne pro Maranello pracovat, bude mít svou zodpovědnost, a jejich kompletací musí vzniknout vítězný vůz. Jinak to tady nefunguje."

Na otázku, zda by pro tým nebylo jednodušší, kdyby Vettelovo vítězství přišlo později, Allison uvažuje: "Z hlediska dlouhodobé strategie možná, ale když vyhrajete, tak to vítězství nemůžete odmítnout s tím, že teď se vám ještě nehodí. Pro nás bylo důležité, že jsme zpočátku sezóny dokázali ubrat z náskoku, který Mercedes měl. Pak ale přišla Kanada, a oni zase odskočili, mezera se opět natáhla. Pokud bych ale měl sázet na to, co se stane v druhé polovině sezóny, jsem přesvědčen, že zase začneme šlapat Mercedesu na paty a udržíme si Williams od těla," předpovídá Allison.

Stalo se
Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Lando Norris ocenil návrat Lewise Hamiltona na vrchol. Kritikům vyslal vzkaz

Lando Norris po vítězství Lewise Hamiltona v Barceloně ocenil jeho návrat na vrchol i formu s Ferrari. Zároveň řekl, že Hamilton „ukázal prostředníček“ kritikům na internetu. Sedminásobný šampion vyhrál po 686 dnech a znovu se zapojil do boje o titul.

Novinky
Isack Hadjar v Barceloně

Red Bull řeší problémy se starty. Isack Hadjar volá po změně

Isack Hadjar ostře zkritizoval startovní proceduru Red Bullu, kterou označil za příliš složitou a vyžadující nepřiměřenou přesnost. Po nepovedeném startu v Barceloně se propadl z 6. na 14. místo a vyzval tým k rychlému řešení problému.

Novinky
Kimi Antonelli

Kimi Antonelli měl namále. Penalizace z Barcelony ho v Rakousku nepostihne

Andrea Kimi Antonelli po Velké ceně Španělska obdržel pětisekundovou penalizaci za opakované porušování traťových limitů. Přestože trest přišel až po závodě a mladý Ital nedokončil posledních pět kol, díky klasifikaci ve výsledcích se vyhnul posunu na startovním roštu pro nadcházející Velkou cenu Rakouska.