Podle Whitmarshe je McLaren po testech, které jim přinesly bolesti hlavy, v obstojné formě

mclaren mp4-28
mclaren mp4-28, foto: McLaren
Jana Šrámková 8. března 2013 13:55
Sdílej:

Šéf McLarenu Martin Whitmarsch přiznal, že během zimního testování jim pneumatiky Pirelli způsobovaly bolesti hlavy. Domnívá se však, že jsou nyní v obstojné formě a do Melbourne jedou s cílem získat body.

U McLarenu příliš nadšení po zimních testech nepanovalo. Tým z Wokingu se vydal jinou cestou, než ostatní týmy a zatím hledá cestu k porozumění vozu a správnému nastavení. To přiznal i šéf McLarenu Martin Whitmarsh.

"Chladné a deštivé podmínky, které jsme zažily během testů v Barceloně a Jerezu znamenaly, že bylo obtížné pracovat s pneumatikami a jejich konzistentností při optimálním okně pro výkon. Tento problém kombinovaný s typickými testovacími zádrhely nám způsobil bolesti hlavy. Ale bylo to stejné u všech týmů," řekl a dodal, že je podle něj nyní McLaren v obstojné formě.

"Nesmíme zapomínat, že náš MP4-28 je nový a nekompromisní design, který budeme agresivně vyvíjet i během roku. Bezpochyby v sobě skrývá potenciál. Letíme do Melbourne s cílem ukázat se v dobrém světle a získat body," upozornil Whitmarsh. 

Velkou váhu předsezonním testům nepřikládá ani Jenson Button. "Jednou z fascinujících věcí na F1 je způsob, jakým  se každou zimu restartuje. Já jsem zažil obě tyto situace: můžete mít hrozné zimní testování a objevit se v prvním závodě konkurenceschopný a stejně tak můžete vypadat velmi dobře během testů a v Melbourne propadnout." 

 Pneumatiky jako hlavní zdroj potíží (foto: McLaren Mercedes)

Stejně jako Whitmarsh i Button zopakovali, že je zatím nemožné snažit se určit favority. "Nemyslím, že některý tým opravdu ví, jak bude vypadat pořadí. Tato zima byla nesmírně složitě předvídatelná," okomentoval situaci třiatřicetiletý Brit, který má prý Melbourne ve velké oblibě a má na tamější okruh dobré vzpomínky.

I během zimy měli oba piloti McLarenu nabitý program. Sergio Pérez se nechal slyšet, že zatím nikdy přes zimu tak tvrdě nepracoval a věří, že udělal vše, co bylo v jeho silách, aby byl na svůj debut v barvách McLarenu v Austrálii připraven. Trénink nevynechával ani Jenson Button. "Nikdy jsem nepřestal trénovat a cítím se neuvěřitelně fit a soustředěně před začátkem nové sezony," uvedl mistr světa z roku 2009 v předzávodovém prohlášení.

 

Témata:
Stalo se
Novinky
Fernanado Alonso v Barceloně

Aston Martin se vyjádřil k nejisté budoucnosti Fernanda Alonsa

Aston Martin věří, že si po roce 2026 udrží Fernanda Alonsa, přestože má tým slabý start sezony. Španěl bojuje s nevýkonným vozem, což vyvolalo spekulace o odchodu či návratu do Alpine. Vedení ale uklidňuje situaci a Alonsa považuje za klíčovou součást projektu.

Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.