McLaren stále věří, že jejich vůz MP4-27 má na vítězství

McLaren
McLaren, foto: McLaren
Petr Hlawiczka 7. června 2012 06:40
Sdílej:

McLaren si podle svého generálního ředitele Jonathana Nealeho udržuje svou rychlost, kterou předváděl na začátku sezóny. Věří, že Jenson Button a Lewis Hamilton budou moci v Kanadě bojovat o vítězství.

"Auto je určitě rychlé a rychle vyvíjíme přínosná vylepšení. Vítězství v kvalifikaci ve Španělsku o půl sekundy zkrátka ukazuje, jak je vůz výkonný. Je to však velmi těsné. Stačí jedna či dvě desetiny - a v kvalifikaci se posunete o mnoho míst," uvádí Neale v dnešním telekonferenčním rozhovoru s novináři.

"V minulých dvou závodech jsme viděli, že Jenson měl velkou smůlu nebo že se mu s jeho týmem inženýrů nepodařilo dostat auto do ideálního stavu. Na jedné straně je sledování závodů pro všechny fanoušky sportu velmi vzrušující. Pokud jste však ředitelem týmu Formule 1, je to všechno odlišné.

Musíme být podstatně konzistentnější a pevně věřím, že auto je rychlé a my budeme pokračovat v usilovné práci na vylepšeních. Lewis při několika příležitostech ukázal, jak je silný a odhodlaný, a oba jezdci mají v rukou vůz, který může tento závod vyhrát, pokud se nám podaří dostat pneumatiky do ideálního rámce. Jdeme do tohoto víkendu s odhodláním dostat oba naše jezdce do pozice, z níž by mohli vyhrát."

Obzvlášť Button se v poslední době trápí s pneumatikami. Podle Nealeho mu však moc nechybělo a věří, že Jenson během závodního víkendu bude znovu konkurenceschopný: "Viděli jsme, jak byl Jenson v pátky velmi rychlý, takže pro nás odvádí skvělou práci. Společně s inženýry musíme nalézt tu konzistenci a přenést si ji i do soboty.

Nezaostáváme o moc a věřím, že na to máme. Ze závodu v Monaku bych toho moc nevyvozoval, to byl tak trochu jedinečný víkend. Jsem si jistý, že Jenson bude o tomto víkendu v dobré formě."

Neopomněl ani chyby, které jeho tým udělal: "Samozřejmě vás každá provozní chyba ve Formuli 1 přijde pěkně draho. Když ji uděláte na čele roštu po vyhrané kvalifikaci, tak to hrozně bolí, a naše zastávka v Bahrajnu nebyla skvělá."

McLaren se chce vyvarovat chyb a zrychlit své zastávky v boxech(foto: Vodafone McLaren Mercedes)

"Pokud to ale někdo opravdu počítá a dělá grafy nejrychlejších zastávek v boxech, pak uvidíte, že se neustále zlepšujeme a během tohoto víkendu se dále budeme zlepšovat, pokud nám naše plány vyjdou. Co se týče startů, zde jsme také pravidelně patřili k nejlepším vozům v poli," uzavírá Neale.

Stalo se
Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Lando Norris ocenil návrat Lewise Hamiltona na vrchol. Kritikům vyslal vzkaz

Lando Norris po vítězství Lewise Hamiltona v Barceloně ocenil jeho návrat na vrchol i formu s Ferrari. Zároveň řekl, že Hamilton „ukázal prostředníček“ kritikům na internetu. Sedminásobný šampion vyhrál po 686 dnech a znovu se zapojil do boje o titul.

Novinky
Isack Hadjar v Barceloně

Red Bull řeší problémy se starty. Isack Hadjar volá po změně

Isack Hadjar ostře zkritizoval startovní proceduru Red Bullu, kterou označil za příliš složitou a vyžadující nepřiměřenou přesnost. Po nepovedeném startu v Barceloně se propadl z 6. na 14. místo a vyzval tým k rychlému řešení problému.

Novinky
Kimi Antonelli

Kimi Antonelli měl namále. Penalizace z Barcelony ho v Rakousku nepostihne

Andrea Kimi Antonelli po Velké ceně Španělska obdržel pětisekundovou penalizaci za opakované porušování traťových limitů. Přestože trest přišel až po závodě a mladý Ital nedokončil posledních pět kol, díky klasifikaci ve výsledcích se vyhnul posunu na startovním roštu pro nadcházející Velkou cenu Rakouska.