Schumacher není průběhem sezony zklamaný, věří, že úspěch přijde

Schumacher, Michael
Schumacher, Michael, foto: Mercedes AMG F1 Team
Ringo , mediafax 31. března 2010 01:43
Sdílej:

Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher netrpí žádnou frustrací z toho, že ho v neděli při Velké ceně Austrálie znovu porazil jeho stájový kolega z Mercedesu Nico Rosberg.

Schumacher, který se do F1 vrátil po tříleté přestávce, byl v kvalifikaci v Melbourne sedmý, krátce po startu nedělní Velké ceny Austrálie se však propadl až na konec startovního pole, když s poškozeným předním přítlačným křídlem musel po kolizi s Fernandem Alonsem do boxů. "Ze závodního víkendu v Melbourne jsem si odnesl mnoho pozitivního," řekl však Schumacher. "Třebaže to nemusí být patrné na první pohled, podařila se nám řada zlepšení a máme dost důvodů ke spokojenosti. I když zrovna z výsledků to vidět není, to je jasné," prohlásil německý pilot.

"Z analýzy kvalifikace jasně vyplývá, že jsme mohli být o dvě nebo tří místa výš. Lepší startovní pozice by nám byly umožnily bojovat víc vpředu. Ale to všechno znamená, že nejsme moc daleko za ostatními. Já jsem si naprosto jistý, že úspěchy přijdou," tvrdí jedenačtyřicetiletý Schumacher, který v minulosti už třikrát vyhrál Velkou cenu Malajsie a právě na okruhu v Sepangu, kde se pojede už tento víkend, očekává další zlepšení.

"Víme, že jsme se od Bahrajnu značně zlepšili, a je to dobrý pocit. Jedeme do Malajsie s tím, že by naše výkony měly mít vzrůstající tendenci. V Melbourne jsem si na trati docela užil, i když to bylo jen kvůli jednomu bodu. V Sepangu si chci užit znovu,"

Michael Schumacher v této sezoně dosud pokaždé se stájovým kolegou Rosbergem prohrál. V úvodní Velké ceně Bahrajnu dojel šestý po sedmé kvalifikační pozici, Rosberg skončil pátý, přičemž pátý byl i na startu. V Austrálii startoval Schumacher ze sedmého místa a skončil desátý, zatímco Rosberg byl na startu šestý a v cíli znovu pátý.

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.