Konec soubojů! Force India už má dost kolizí svých pilotů

Szafnauer má právo na ustaraný výraz
Szafnauer má právo na ustaraný výraz, foto: Sahara Force India
Robert RoBertino Pavelka 27. srpna 2017 17:50
Sdílej:

Už toho bylo dost, řekli si lidé ve vedení Force Indie. Souboje jsou pěkná věc, ale nesmí přitom trpět tým a zbytečně přicházet o body. Po Grand Prix Belgie už se sáhlo k drastičtějšímu opatření a piloti budou muset zpytovat svědomí.

Začalo to v Kanadě, pokračovalo v Ázerbajdžánu a kdykoli se pak oba růžové vozy dostaly do těsné blízkosti, vznášel se ve vzduchu nějaký karambol. Ani v Maďarsku se oba piloti nechovali vzorně a vrchol všeho nastal v Belgii, kdy si nedali říci ani po varování v prvním kole. Po dalších devětadvaceti okruzích už došlo na nejhorší - Pérez ve sjezdu k Eau Rouge zavřel útočícího Ocona, ale nakonec na to doplatil především on sám.

"V budoucnu už nebudou mít možnost se spolu utkat. Nechali jsme je až doposud závodit a já jim to i říkal, ale také jsem jim sdělil, že jestli se bude opakovat incident jako v Baku, budeme řídit další závody z boxové zídky. Jakmile se dostaneme na hranici bezpečnosti a budeme vzájemně kolidovat, musíme to vzít do svých rukou. Nějaké vzájemné schůzky mezi nimi nic nevyřeší," prohlásil Otmar Szafnauer.

"Plně chápu Otmarovo rozhořčení, tím myslím o kolik bodů jsme dnes přišli. Byli jsme ve skvělé pozici... je to jen hloupý manévr, k němuž nebyl vůbec žádný důvod. Jak si můžeme získat šéfa zpět na svou stranu? Prostě tím, že prokážeme zlepšení. Pro Sergia Péreze je to horší, je mu už osmadvacet, sedm let závodí v F1, takže myslím, že by měl o svých rozhodnutích přemýšlet," prohlásil Ocon.

Francouzský pilot ale nesouhlasí tak docela se Szafnauerovým tvrzením, že vzájemná debata o vzniklé situaci nic nevyřeší. Ocon si naopak myslí, že osobní pohovor bude přínosný pro obě strany.

"Řeknu mu to naplno, nebudu se toho bát. Promluvím si s ním, pokud to budou muset být »chlapská slova«, tak to udělám," zdůraznil Ocon. A Pérez k tomu dodal: "Belgie byl jeden z našich nejpříhodnějších okruhů a my tu ztratili plno bodů. Ostatní se nám přibližují, takže bude opravdu důležité si udělat jasno."

Part 2 #NeverGiveUp #Checo11 pic.twitter.com/k5NMb4TLxM

— Sergio Pérez (@SChecoPerez) August 27, 2017

Video: reakce Sergia Péreze

Stalo se
Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Lando Norris ocenil návrat Lewise Hamiltona na vrchol. Kritikům vyslal vzkaz

Lando Norris po vítězství Lewise Hamiltona v Barceloně ocenil jeho návrat na vrchol i formu s Ferrari. Zároveň řekl, že Hamilton „ukázal prostředníček“ kritikům na internetu. Sedminásobný šampion vyhrál po 686 dnech a znovu se zapojil do boje o titul.

Novinky
Isack Hadjar v Barceloně

Red Bull řeší problémy se starty. Isack Hadjar volá po změně

Isack Hadjar ostře zkritizoval startovní proceduru Red Bullu, kterou označil za příliš složitou a vyžadující nepřiměřenou přesnost. Po nepovedeném startu v Barceloně se propadl z 6. na 14. místo a vyzval tým k rychlému řešení problému.

Novinky
Kimi Antonelli

Kimi Antonelli měl namále. Penalizace z Barcelony ho v Rakousku nepostihne

Andrea Kimi Antonelli po Velké ceně Španělska obdržel pětisekundovou penalizaci za opakované porušování traťových limitů. Přestože trest přišel až po závodě a mladý Ital nedokončil posledních pět kol, díky klasifikaci ve výsledcích se vyhnul posunu na startovním roštu pro nadcházející Velkou cenu Rakouska.