McNish: Mercedes upřednostňuje Hamiltona

McNish, Allan
McNish, Allan, foto: Lotus F1 Team
iM2 9. dubna 2013 13:35
Sdílej:

Velká cena Malajsie ukázala, že stáj Mercedes upřednostňuje v boji o titul Lewise Hamiltona. To si alespoň myslí Allan McNish.

Mercedes se na konci Velké ceny Malajsie rozhodl pro týmovou režii, prostřednictvím níž neumožnil Nicu Rosbergovi předjetí kolegu Lewise Hamiltona. "Jen se podívejte na konverzaci přes rádio. I když to není oficiální, lze z ní vycítit, že upřednostňují Lewise Hamiltona v boji o titul. Otevřeli mu svoji náruč a už spolu velmi dobře vycházejí," říká bývalý jezdec F1 pro BBC.

Hamilton, který se k Mercedesu přidal před touto sezonou po 6 letech u McLarenu, zatím v obou kvalifikacích porazil týmového kolegu, také v obou závodech měl navrch (i když v Austrálii musel Nico pro technické problémy odstoupit). Mistr světa z roku 2008 je v tabulce jezdců 4. s 25 body, na vedoucího Vettela ztrácí 15 a na kolegu Rosberga, který je na startu své 4. sezony s týmem z Brackley, má náskok 13 bodů. 

"Myslím, že mu [Hamiltonovi ] velmi vyhovuje to, co pro něj tým udělal a se změnami, které se v týmu od jeho příchodu odehrály - jinak by se ke změně neodhodlal. Je zřejmé, že Lewis byl vloni nejrychlejším jezdcem na startovním roštu. Vůbec mě nepřekvapuje, že v kvalifikacích má nad Nicem navrch, protože si myslím, že Lewis je vůbec nejrychlejším současným jezdcem na jedno kolo. Do týmu přinesl svěží vánek," pokračuje McNish.

Skot, který v roce 2002 jezdil v F1 za Toyotu a v roce 2003 byl testovacím jezdcem Renaultu, však stále věří, že Rosberg může pro Hamiltona představovat výzvu: "Myslím si, že Nico si zatím vede velmi dobře, zvláště v Malajsii. Většina týmových kolegů v interním duelu s Lewisem podlehla, porazit Lewise je opravdu těžký oříšek. I proto bude zajímavé sledovat, jak si povede Nico."

Zatímco Mercedesu se poved vstup do nové sezony náramně, bývalý zaměstnavatel Hamiltona, McLaren, se trápí. Jenson Button (Austrálie) a Sergio Pérez (Malajsie) získali zatím každý po jednom 9. místě. "Nemyslím si, že bychom mohli přestat počítat s McLarenem," uvádí pilot, jehož nejlepším výsledkem v F1 je 7. místo z Malajsie.

"Pérez je velmi rychlý a tým může těžit ze zkušeností Buttona. McLarenu se tradičně nedaří začátky sezon, obvykle je ale velmi dobrý ve vývoji vozu v jejím průběhu. Nakonec dají Buttonovi auto, se kterým bude moci bojovat o šampionát, ale bude to včas?" ptá se dvojnásobný vítězst závodu 24h Le Mans.

Témata:
Stalo se
Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Lando Norris ocenil návrat Lewise Hamiltona na vrchol. Kritikům vyslal vzkaz

Lando Norris po vítězství Lewise Hamiltona v Barceloně ocenil jeho návrat na vrchol i formu s Ferrari. Zároveň řekl, že Hamilton „ukázal prostředníček“ kritikům na internetu. Sedminásobný šampion vyhrál po 686 dnech a znovu se zapojil do boje o titul.

Novinky
Isack Hadjar v Barceloně

Red Bull řeší problémy se starty. Isack Hadjar volá po změně

Isack Hadjar ostře zkritizoval startovní proceduru Red Bullu, kterou označil za příliš složitou a vyžadující nepřiměřenou přesnost. Po nepovedeném startu v Barceloně se propadl z 6. na 14. místo a vyzval tým k rychlému řešení problému.

Novinky
Kimi Antonelli

Kimi Antonelli měl namále. Penalizace z Barcelony ho v Rakousku nepostihne

Andrea Kimi Antonelli po Velké ceně Španělska obdržel pětisekundovou penalizaci za opakované porušování traťových limitů. Přestože trest přišel až po závodě a mladý Ital nedokončil posledních pět kol, díky klasifikaci ve výsledcích se vyhnul posunu na startovním roštu pro nadcházející Velkou cenu Rakouska.