Räikkönen hodnotí víkend v Montrealu: Aspoň jsme získali další body

Lotus
Lotus, foto: Lotus F1 Team
Petr Hlawiczka 12. června 2012 06:40
Sdílej:

Pro Kimiho Räikkönena to byl frustrující víkend, přesto dokázal v Montrealu dojet na osmém místě a získat další čtyři body. Přestože doufal ve víc, odnáší si s sebou i pozitivní věci.

Kimi, těžký závod v Kanadě - jaký byl z tvého pohledu?Kimi Räikkönen: Výsledek nakonec nebyl moc špatný. O několik příček jsme si vůči startu polepšili - včetně jedné v prvním kole. Mohli jsme však skončit ještě výše, pokud by se pro nás věci vyvíjely odlišně.

Zasekl jsem se na celkem dlouhou dobu za pomalejšími vozy, a když jsme zastavili v boxech, žel jsme se před ně nedokázali dostat. Je to škoda, ale takové už je závodění.

S vozem si měl v kvalifikaci několik problémů - jaký byl ve srovnání se zbytkem víkendu?KR: Auto bylo v závodě určitě mnohem lepší. V kvalifikaci jsme měli problémy s hydraulikou, takže diferenciál řádně nefungoval, ale i tak si myslím, že nám včera pomohly vyšší teploty a já jsem s autem mohl tlačit mnohem více, než v předchozích částech víkendu.

Nebyl jsem s ním naprosto spokojený, jednalo se však o velké zlepšení a viděli jsme, jak jezdí dobře i na dalším odlišném okruhu, což je povzbuzením do budoucnosti.

Předjíždění zde mělo být mnohem snazší než na jiných tratích, zdálo se však být obtížnější, než se původně předpokládalo.KR: Mysleli jsme si, že to bude OK, ale tak jednoduché to nakonec nebylo. DRS zóna nebyla moc dlouhá, nebyla nastavena na celou rovinku, takže bylo těžké dotáhnout se na vůz před vámi. Kdybychom skončili v kvalifikaci o něco výše, pak si myslím, že by to způsobilo velký rozdíl, ale tak už to někdy chodí.

Kimi na startovním roštu v Montrealu (foto: Lotus F1 Team)

Kdybys měl víkend shrnout, co bys řekl?KR: Pro nás celkově trochu zklamání, protože jsme si mysleli, že během víkendu dosáhneme více. Přesto jsme získali další body pro šampionát, což je tou nejdůležitější věcí, takže se můžeme zaměřit na příště a na odvedení lepší práce.

Témata:
Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.