Členové týmů McLaren a Haas jsou v karanténě. Renault uvažuje o stažení svých jezdců z tiskové konference

Start závodu v Melbourne
Start závodu v Melbourne, foto: Pirelli
Pavel Mandát , PH 11. března 2020 17:42 | akt. 12. března 2020 07:00
Sdílej:

Podle posledních informací jsou členové týmů McLaren a Haas v domácí karanténě. Závod v Melbourne by se měl odjet za zvýšených bezpečnostních opatření.

Podle zpráv z Melbourne jsou někteří členové týmů v izolační karanténě. Mělo by se jednat o jednoho příslušníka týmu McLaren, respektive dva zaměstnance amerického Haasu. V obou případech byly symptomy nového koronaviru zjištěny při namátkových kontrolách. Nyní se čeká na konečné výsledky testů.

Ostatní týmy začínají reagovat. Třeba takový Renault podle všeho stáhne své jezdce z plánované autogramiády, která měla završit plánované setkání s fanoušky. Cíl tohoto rozhodnutí je zřejmý – omezit kontakt závodníků, popřípadě členů týmu s veřejností, a tím minimalizovat možnost nákazy.

„Naši jezdci měli být při téhle akci s námi. Nakonec jsme je ale omluvili. Věřím, že tenhle krok pochopíte. Je to situace, s kterou jsme se ještě nikdy nesetkali,“ říká šéf Renaultu Cyril Abiteboul.

Z Mclarenu pak přišlo potvrzení, že jeden z členů týmu byl opravdu uveden do karantény. V tuto chvíli je izolovaný na hotelu, přičemž se čeká na bližší výsledky podrobných testů. Závod by nicméně neměl být ohrožen  Přípravy zatím probíhají podle plánu. Veškerý personál, který připravuje vozy a zařízení na start pátečních tréninků, už je na místě.

Zároveň se začíná notně spekulovat o zrušení či přeložení GP Vietnamu, Asijská destinace je takřka přímo v epicentru nákazy, což logicky nezůstává bez povšimnutí. Žádné konkrétní informace ale zatím nebyly k tomuto tématu zveřejněny.

Aktualizace (12. 3. 2020, 7:00):U Haasu šli do karantény další dva zaměstnanci. Celkově jde o tři mechaniky a jednoho inženýra. Výsledky by podle šéfa týmu Günthera Steinera měly být k dispozici odpoledne (místního času).

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli a George Russell během souboje v Kanadě

Mercedes přišel oficiálně o svoji motorovou výhodu. Od Monaka začne platit omezení FIA

FIA uzavřela technickou mezeru v pravidlech F1 týkající se kompresního poměru pohonných jednotek. Nová úprava vstupuje v platnost od Velké ceny Monaka, která bude prvním závodem podle zpřísněných pravidel. Změna reaguje na podezření z využití nejasností pravidel ze strany Mercedesu.

Novinky
Start Velké ceny Kanady

Lando Norris vidí Ferrari jako hlavního favorita pro Monako

Lando Norris a šéf McLarenu Andrea Stella se shodují, že Ferrari bude patřit mezi hlavní favority Velké ceny Monaka. Italský tým má podle nich výraznou výhodu v pomalých zatáčkách a technických pasážích, které rozhodují na městském okruhu v Monte Carlu, zatímco McLaren věří v vlastní šanci.

Novinky
Andrea Kimi Antonelli

Kimi Antonelli připouští budoucnost ve Ferrari, ale zůstává věrný Mercedesu

Kimi Antonelli pokračuje ve výjimečné sezoně ve a potvrzuje status jednoho z největších talentů současnosti. Připouští, že budoucnost ve Ferrari nevylučuje, ale jeho prioritou je nyní Mercedes, kterému chce přinést úspěchy a naplno využít jeho důvěru.

Novinky
Lewis Hamilton v Kanadě

Změna přístupu Lewise Hamiltona k přípravě přináší ovoce

Lewis Hamilton po silném výsledku na Velké ceně Kanady uvedl, že pravděpodobně už nebude využívat simulátor Ferrari při přípravě na závody. Sedminásobný mistr světa vysvětluje, že mu tento nástroj nepřináší vždy očekávaný přínos, protože chování vozu ve virtuálním prostředí se liší od reality na trati.