"Je jedno, jestli jsem 11. nebo poslední." Räikkönen je po výborném výkonu zklamaný

Kimi Räikkönen s Alfou Romeo C38
Kimi Räikkönen s Alfou Romeo C38, foto: Pirelli
Petr Hlawiczka 6. listopadu 2019 06:10
Sdílej:

Kimi Räikkönen sice v USA předvedl velmi dobrý výkon, na body však těsně nedosáhl, což mu moc radosti nepřineslo.

Mistr světa z roku 2007 neskončil po letní přestávce ani jednou v první desítce poté, co jeho Alfa Romeo začala ztrácet na konkurenceschopnosti. Minulý víkend k tomu měl v Austinu blízko, nakonec z něj ale odjel bez bodu.

"Když se podíváte na mnoho mých předchozích závodů, tak jsem byl nejsilnější za dlouhou dobu, jenže za 11. místo absolutně nic nezískáváte, to můžete být klidně i poslední. Není v tom žádný rozdíl, proto jsem zklamaný. Jistě, byla tam spousta pozitiv, ale konečný výsledek je stejný," uvedl Räikkönen po Velké ceně Spojených států.

"Měl jsem poměrně dobré první kolo, ale neměl jsme rychlost na to, abych svou pozici udržel. Podařilo se mi předjet Magnussena, jenže se zdá, že nám celkově trochu schází rychlost, takže jsem musel více využívat pneumatiky než ostatní, abych se jich udržel," pokračuje pilot Alfy Romeo.

"A pak nám samozřejmě pneumatiky odešly trochu dříve. Během závodu se to následně znásobilo a my jsme na to dopláceli. Ale trocha rychlosti nám schází obecně. Alespoň jsme v ten den mohli bojovat. Jenže to je stejně zklamání skončit jedenáctí," sděluje Iceman své pocity.

Jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi, s nímž bude nastupovat v F1 i příští rok, po závodě v Austinu uvedl, že jim "zkrátka schází přilnavost," což vede k tomu, že se s jejich vozem "opravdu těžko jezdí." Mladý Ital skončil čtrnáctý poté, co startoval ze 16. místa před Räikkönenem.

"S Kimim jsme byli na odlišných strategiích, abychom se pokusili něco vyjet... Se závodní rychlostí se stále trápíme. Něco jsme zkusili, ale nestačilo to. Příště se pokusíme o to, aby to bylo v Brazílii lepší," slibuje Giovinazzi.

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli a George Russell během souboje v Kanadě

Mercedes přišel oficiálně o svoji motorovou výhodu. Od Monaka začne platit omezení FIA

FIA uzavřela technickou mezeru v pravidlech F1 týkající se kompresního poměru pohonných jednotek. Nová úprava vstupuje v platnost od Velké ceny Monaka, která bude prvním závodem podle zpřísněných pravidel. Změna reaguje na podezření z využití nejasností pravidel ze strany Mercedesu.

Novinky
Start Velké ceny Kanady

Lando Norris vidí Ferrari jako hlavního favorita pro Monako

Lando Norris a šéf McLarenu Andrea Stella se shodují, že Ferrari bude patřit mezi hlavní favority Velké ceny Monaka. Italský tým má podle nich výraznou výhodu v pomalých zatáčkách a technických pasážích, které rozhodují na městském okruhu v Monte Carlu, zatímco McLaren věří v vlastní šanci.

Novinky
Andrea Kimi Antonelli

Kimi Antonelli připouští budoucnost ve Ferrari, ale zůstává věrný Mercedesu

Kimi Antonelli pokračuje ve výjimečné sezoně ve a potvrzuje status jednoho z největších talentů současnosti. Připouští, že budoucnost ve Ferrari nevylučuje, ale jeho prioritou je nyní Mercedes, kterému chce přinést úspěchy a naplno využít jeho důvěru.

Novinky
Lewis Hamilton v Kanadě

Změna přístupu Lewise Hamiltona k přípravě přináší ovoce

Lewis Hamilton po silném výsledku na Velké ceně Kanady uvedl, že pravděpodobně už nebude využívat simulátor Ferrari při přípravě na závody. Sedminásobný mistr světa vysvětluje, že mu tento nástroj nepřináší vždy očekávaný přínos, protože chování vozu ve virtuálním prostředí se liší od reality na trati.