"Vypadali jsme jako idioti," hlesl nováček Williamsu, který proti loňsku jako jediný nezlepšil

Sergej Sirotkin ve Velké ceně Bahrajnu
Sergej Sirotkin ve Velké ceně Bahrajnu, foto: Williams F1 Team
Petr Hlawiczka 10. dubna 2018 06:30
Sdílej:

Sergej Sirotkin uznává, že se Williams musí nutně zlepšit, protože jejich výsledky rozhodně nevypadají dobře. Podle technického ředitele Paddyho Lowea stále plně nechápou, proč došlo k takovému zhoršení v jejich konkurenceschopnosti. Jako jediný se proti loňsku nezlepšil

Ruský pilot do závodu startoval z 18. místa, jeho zkušenější týmový kolega Lance Stroll z 20. místa. V cíli byli klasifikováni na 16. a 17. pozici, po penalizaci Sergia Péreze a Brendona Hartleyho (psali jsme zde) se nakonec posunuli o dvě příčky dopředu.

Williams byl navíc jediným týmem, který svůj čas v kvalifikaci proti loňsku nezlepšil, zatímco ostatní dosáhli průměrně pokroku o 1,2 sekundy. Podle technického ředitele Paddyho Lowea všechny příčiny svého propadu nechápou, proto se pustí do rozsáhlejší analýzy: "Nebyli jsme z několika důvodů dostatečně rychlí - některým rozumíme, jiným ne. Musíme odjet a odvést více práce."

"Je toho hodně, co musíme pochopit. Odjedeme a budeme na tom velmi tvrdě pracovat. Alespoň máme více dat. Něco se od Melbourne zhoršilo. Ani tam jsme nebyli ve skvělé formě, ale nic takového, jako tady. Uvidíme, co se z toho budeme moci naučit v příštích dnech, až dorazíme do Číny.

"Není tam nic zřejmého - všechny ty zřejmé věci jsme udělali. A kdybychom znali odpověď, tak bychom v této situací teď nebyli. Zkrátka nevypadáme rychle. Je čas na to, aby se tým semkl, zachoval klid, odjel, odvedl to správné množství práce v těch správných oblastech, a pak uvidíme, co budeme moci udělat pro Čínu," shrnuje Lowe.

"Po víkendu mám mizerné pocity. Vím, že jsme zvenčí vypadali jako idioti, to mi je celkem jasné. A zřejmě to, že jsem se snažil v tom nalézt nějaká pozitiva, bude znít trochu divně, ale určité dobré věci pozoruji," popisuje Sirotkin.

"Částečně kvůli mně, částečně kvůli práci, kterou jsem jako jezdec odvedl. Částečně kvůli tomu, co jsem se jako pilot naučil a co jsme se naučili jako tým. Vnímám pozitiva. Ano, rozhodně jsme ve výsledcích závodu vypadali špatně, možná ještě hůře než v kvalifikaci. Lepší je na to ani nemyslet," pokračuje ruský nováček.

"Dobré je ale to, že i kdyby to dopadlo ještě hůře, tak alespoň začínáme vidět více, začínáme věcem lépe rozumět. I kdyby se to zhoršilo, tak začínáme chápat, proč tomu tak je. Když se zkrátka podíváte na auto, tak všichni souhlasíme s tím, že vypadá detailně a dobře navržené. Samozřejmě uvnitř víme více, protože jsme ho postavili, takže to pro nás je velkým překvapením, proč nedosahujeme čísel, které chceme, proč nepřicházejí," kroutí hlavou Sirotkin.

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli a George Russell během souboje v Kanadě

Mercedes přišel oficiálně o svoji motorovou výhodu. Od Monaka začne platit omezení FIA

FIA uzavřela technickou mezeru v pravidlech F1 týkající se kompresního poměru pohonných jednotek. Nová úprava vstupuje v platnost od Velké ceny Monaka, která bude prvním závodem podle zpřísněných pravidel. Změna reaguje na podezření z využití nejasností pravidel ze strany Mercedesu.

Novinky
Start Velké ceny Kanady

Lando Norris vidí Ferrari jako hlavního favorita pro Monako

Lando Norris a šéf McLarenu Andrea Stella se shodují, že Ferrari bude patřit mezi hlavní favority Velké ceny Monaka. Italský tým má podle nich výraznou výhodu v pomalých zatáčkách a technických pasážích, které rozhodují na městském okruhu v Monte Carlu, zatímco McLaren věří v vlastní šanci.

Novinky
Andrea Kimi Antonelli

Kimi Antonelli připouští budoucnost ve Ferrari, ale zůstává věrný Mercedesu

Kimi Antonelli pokračuje ve výjimečné sezoně ve a potvrzuje status jednoho z největších talentů současnosti. Připouští, že budoucnost ve Ferrari nevylučuje, ale jeho prioritou je nyní Mercedes, kterému chce přinést úspěchy a naplno využít jeho důvěru.

Novinky
Lewis Hamilton v Kanadě

Změna přístupu Lewise Hamiltona k přípravě přináší ovoce

Lewis Hamilton po silném výsledku na Velké ceně Kanady uvedl, že pravděpodobně už nebude využívat simulátor Ferrari při přípravě na závody. Sedminásobný mistr světa vysvětluje, že mu tento nástroj nepřináší vždy očekávaný přínos, protože chování vozu ve virtuálním prostředí se liší od reality na trati.