"Udělal bych totéž, co Hamilton," nestydí se Sainz

Lewis Hamilton v Abú Zabí
Lewis Hamilton v Abú Zabí, foto: Mercedes AMG F1 Team
Petr Hlawiczka 30. listopadu 2016 06:20
Sdílej:

Pilot Toro Rosso Carlos Sainz by neváhal a udělal by totéž, co Lewis Hamilton, který ve finálovém závodě v Abú Zabí záměrně zpomaloval svého týmového kolegu.

Snažil se tím o to, aby se dostal do souboje s dalšími soupeři, kterým by se tak naskytla příležitost jej předjet. K zisku titulu totiž potřeboval, aby se mezi oba Mercedesy dostala ještě další dvě auta.

Co na Hamiltonovu taktiku v posledním závodě říká Sainz? "Udělal bych [totéž]. Když jste vítěz a chcete vyhrát mistrovský titul, vždy musíte zkoušet všechno, co se dá - vždy v rámci pravidel, jako to udělal on. Nakonec se nedopustil ničeho proti pravidlům, proto Lewisovo rozhodnutí podporuji."

"Kdyby zpomaloval ještě více, tak by to mohlo být trochu moc. Myslím si však, že dělal přesně to, co potřeboval - dostat také Nica trochu pod tlak a pozorovat, jak se s tím vypořádá," pokračuje španělský jezdec stáje Toro Rosso.

Penalizace Palmera ukazuje, jak nekonzistentní jsou komisaři FIANelíbila se mu ale penalizace, kterou dostal Jolyon Palmer za to, že do něj narazil při brzdění do zatáčky č. 17. Podle Sainze, jenž poté musel odstoupit, to dokládá nekonzistenci v rozhodování komisařů: "Pětisekundová penalizace jeho život moc nezměnila. Myslím, že to moc dobře ví a že FIA moc dobře ví, že to není problém."

"Taková už je někdy FIA. On mě vyřadí ze závodu a já musím odstoupit. Já jsem ho v Rusku vyvezl trochu zeširoka a dostal jsem 10 sekund. Vidíte, jaký je dopad jednoho a druhého manévru a jak nekonzistentní jsou tresty v této době," dodává Sainz.

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.