Ericsson: Konečně jsem pořádný závodník, ne jenom účastník

Marcus Ericsson
Marcus Ericsson, foto: Sauber Motorsport AG
Jan Pánek 5. srpna 2015 11:40
Sdílej:

Marcus Ericsson z týmu Sauber věří, že je konečně pořádným závodníkem F1.

Minulý rok byl spíše jen číslem do počtu, ale letošní sezónu se to se Švédem obrátilo k lepšímu. Ericssonův úspěch byl dřív obtížný, protože závodil za nyní už zaniklý tým Caterham, který bojoval s Marussií, aby se vyhnul poslední pozici v závodním poli a aby svého konkurenta předehnal v poslední placené místo v poháru konstruktérů..

Sauber si svou nejhorší sezónu zažil minulý rok, kdy nemohl sesbírat žádné body, ale letos opět dokázal, že je týmem úspěšným, a to díky Ericssonovým bodovaným umístěním. Ohledně rozdílů mezi týmy Caterham a Sauber Marcus s humorem poznamenal: "Rozdíl je ten, že teď mám konkurenceschopné auto."

Dále k Sauberu pro autosport.com dodal: "Je to větší tým s větším množstvím zkušeností a to pocítíte, když s lidmi v týmu pracujete. Samozřejmě pro mě jako pilota to bylo minulý rok v Caterhamu těžké, protože jsme byli daleko od středu, takže bylo obtížné udělat nějaký dojem. Tento rok se Sauberem jsme na pozici, kde můžeme bojovat o méně, nebo více bodů každý závodní víkend, takže to je velký rozdíl."

"Když nyní závodíme s ostatními, zkoušíme různé strategie, jdeme ruku v ruce s různými lidmi, kteří mi pomáhají se rozvinout a ukázat, co dokážu," řekl Švéd.

I když byla doba, kterou strávil v Caterhamu těžká, nepovažuje Ericsson ten čas za ztracený: "Minulý rok byl pro mě dobrý. Jako dítě jsem vždy snil o Formuli 1, takže ty první závody byly prostě speciální. První sezóna pro mě byla přínosná, aby se mi závodění dostalo pod kůži, získal jsem díky tomu nějaké zkušenosti a pak jsem mohl začít znovu v tomto roce. Svým způsobem je to první sezóna, kdy závodím, ne se jen účastním," zakončil.

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli a George Russell během souboje v Kanadě

Mercedes přišel oficiálně o svoji motorovou výhodu. Od Monaka začne platit omezení FIA

FIA uzavřela technickou mezeru v pravidlech F1 týkající se kompresního poměru pohonných jednotek. Nová úprava vstupuje v platnost od Velké ceny Monaka, která bude prvním závodem podle zpřísněných pravidel. Změna reaguje na podezření z využití nejasností pravidel ze strany Mercedesu.

Novinky
Start Velké ceny Kanady

Lando Norris vidí Ferrari jako hlavního favorita pro Monako

Lando Norris a šéf McLarenu Andrea Stella se shodují, že Ferrari bude patřit mezi hlavní favority Velké ceny Monaka. Italský tým má podle nich výraznou výhodu v pomalých zatáčkách a technických pasážích, které rozhodují na městském okruhu v Monte Carlu, zatímco McLaren věří v vlastní šanci.

Novinky
Andrea Kimi Antonelli

Kimi Antonelli připouští budoucnost ve Ferrari, ale zůstává věrný Mercedesu

Kimi Antonelli pokračuje ve výjimečné sezoně ve a potvrzuje status jednoho z největších talentů současnosti. Připouští, že budoucnost ve Ferrari nevylučuje, ale jeho prioritou je nyní Mercedes, kterému chce přinést úspěchy a naplno využít jeho důvěru.

Novinky
Lewis Hamilton v Kanadě

Změna přístupu Lewise Hamiltona k přípravě přináší ovoce

Lewis Hamilton po silném výsledku na Velké ceně Kanady uvedl, že pravděpodobně už nebude využívat simulátor Ferrari při přípravě na závody. Sedminásobný mistr světa vysvětluje, že mu tento nástroj nepřináší vždy očekávaný přínos, protože chování vozu ve virtuálním prostředí se liší od reality na trati.