Jak zareaguje Räikkönen na odchod Webbera? "Bude to těžké rozhodování"

Räikkönen, Kimi
Räikkönen, Kimi, foto: Lotus F1 Team
Jana Šrámková 27. června 2013 20:49
Sdílej:

Kimi Räikkönen přiznal, že rozhodování o tom, zda zůstane v Lotusu, nebo nahradí odcházejícího Marka Webbera v Red Bullu, bude obtížné.

Mark Webber se na konci sezony rozloučí s F1 (informovali jsme zde). Tento australanův krok znamená, že spekulace ohledně přestupu Kimiho Räikkönena do rakouského týmu se mohou stát realitou, protože Red Bull se netají tím, že má o Fina zájem. "Kimi by byl možností," uvedl šéf týmu Christian Horner. Přesto však popírají, že by byl automatickou volbou. 

Podle Räikkönena žádná dohoda zatím nepadla. "Pokud bude něco na papíře, okamžitě to řeknu, protože to bude znamenat, že se lidi přestanou ptát na ty samé otázky," řekl stylem sobě vlastním Iceman. Dodal, že Webberův krok zatím na situaci nic nemění.

S Lotusem má velmi dobré vztahy a přiznal, že opustit tým z Enstone by bylo těžké rozhodnutí. "Nikdy to není jednoduché a každý a není to poprvé ani naposledy, kdy má člověk před sebou několik možností a vyberete tu, kterou považujete v danou chvíli za správnou. Je těžké hodnotit, jestli je to správné nebo špatné rozhodutí a musíte s tím žít dál," nechal se slyšet.

Kamarádi, soupeři a možná budoucí týmoví kolegové (foto: Renault Sport F1)

"Nebyl bych zpět v F1, kdyby nebylo Lotusu a jim z toho určitě taky něco káplo. Nestěžuji si, ale jsou určité oblasti, kde se musíme zlepšit. Zatím s týmem prožívám skvělé časy a proto jakékoliv rozhodnutí přijde, bude to těžké. Já i tým víme, co musíme zlepšit, abychom se posunuli dopředu," upozornil Räikkönen.

Podle něj navíc změny pravidel pro příští rok jeho budoucí rozhodování ještě komplikují. Zároveň dodal, že svoboda, kterou u Lotusu má, je pro něj velmi důležitá.

"Chcete mít dobré auto a určité věci musejí být správně, ale je řada malých věcí, které vám osobně musejí sedět. Může to znít jako malé hlouposti, ale jsem v tomto sportu už dlouho a vím, co chci. Navíc jsem vždy říkal, že mám dvě nebo tři možnosti a než podepíšu smlouvu, je zde varianta, že nebudu pokračovat. Do začátku příští sezony je spousta času a může se stát hodně věcí, které rozhodnou za vás a možná nebudu závodit. Ale myslím, že je větší šance, že v F1 zůstanu," okomentoval své plány třiatřicetiletý rodák z Espoo.

Témata:
Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.