Mansell: Jsem rád, že je Lotus - Renault zpět v F1!

Williams
Williams, foto: Williams F1 Team
Petr Hlawiczka 22. prosince 2010 06:40
Sdílej:

Bývalý šampion Formule 1 Nigel Mansell dává najevo svou radost z nového partnerství skupiny Lotus a Renaultu F1.

"Jsem potěšen tím, že se Group Lotus vrací do Formule 1 prostřednictvím odkoupení akcií Renaultu F1. Obzvlášť potěšitelné to je pro mě, když vidím opětovné spojení Lotusu a Renaultu a návrat legendárního černo-zlatého zbarvení, s nímž jezdili skvělí Ayrton Senna, Elio de Angelis, Johny Dumfries a samozřejmě v 80. letech také já," cituje Group Lotus vyjádření Mansella na svých  stránkách www.lotuscars.com.

"Mám bohaté vzpomínky na tuto kombinaci, když jsem dovezl Lotus-Renault k  jejich prvnímu pódiovému umístění ve Velké ceně Evropy 1983. Ayrton to zopakoval neuvěřitelným vítězstvím v Portugalsku 1985.

Vzpomínám si, že smlouva Lotus-Renault byla podepsána uprostřed roku 1982 a poskytla dostatečné turbomotory pouze pro jedno auto - pro nový Type 93, s nímž měl jet Elio de Angelis. Colin kvůli tomu pro mě navrhl druhé auto, jež by co nejlépe využilo atmosférický motor Cosworth-Ford. Skutečně inovátorským přístupem Lotusu se Colin rozhodl nasadit nové a průkopnické aktivní zavěšení pro můj Type 92, který navrhovali měsíce v odvážném pokusu srovnat výkonnost mého vozu s tím, který byl poháněný Renaultem.

Odvaha se však v mém případě nevyplatila, protože byl nasazen trochu předčasně a po několika závodech musel být systém odstraněn. Ale vím, že tato technologie byla úspěšně rozvinuta pro cestovní vozidla a je skvělým příkladem toho, jak byla inovace Lotusu přenesena do silničního provozu. Není pochyb o tom, že toto nové partnerství v F1 bude užitečné pro vývoj jejich budoucích cestovních vozů," dělá reklamu skupině Group Lotus Mansell.

Mansellův Lotus Type 92

"Jsem nesmírně vděčný Lotusu a obzvlášť Colinu Chapmanovi, který byl velmi inspirujícím člověkem a pro mě něco jako druhým otcem, který se velmi zajímal o vývoj týkající se závodních a silničních projektů v Hethelu.

Jsem opravdu rád, že vidím návrat Lotusu tam, kam patří, když bude soutěžit v nejvyšší kategorii motosportu, navíc se vzkříšením tradičního zbarvení, které zdobilo má auta tolik let a opravdu jim přeji do budoucna vše nejlepší," dodává Mansell.

Stalo se
Novinky
Fernanado Alonso v Barceloně

Aston Martin se vyjádřil k nejisté budoucnosti Fernanda Alonsa

Aston Martin věří, že si po roce 2026 udrží Fernanda Alonsa, přestože má tým slabý start sezony. Španěl bojuje s nevýkonným vozem, což vyvolalo spekulace o odchodu či návratu do Alpine. Vedení ale uklidňuje situaci a Alonsa považuje za klíčovou součást projektu.

Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.