Williams by udělal chybu, kdyby mě teď nechal odejít!

gp bahrajnu
gp bahrajnu, foto: Williams F1 Team
Petr Hlawiczka 14. července 2010 06:35
Sdílej:

Rubens Barrichello věří, že za Williams bude jezdit i v příštím roce. Podle něj by tým udělal chybu, kdyby ho nechal odejít.

"Doufám, že zůstanu. Myslím, že to je přirozené. Samozřejmě jsme zatím nic nepodepsali. A s nikým jiným nejednám.

Podle mě by Williams udělal chybu, kdyby přemýšleli o někom jiném, protože mě už zapojili do programu pro příští rok, bylo by to zbytečné mrhání, kdybych nejezdil," uvádí Barrichello.

Do kdy bude mít své jisté? "Doufám, že před přestávkou."

Přes obtížný začátek sezóny se brazilský veterán v posledních dvou závodech ukázal, když ve Valencii dojel čtvrtý a v Silverstone pátý, čímž pro tým získal dohromady 22 bodů, tj. celkem 70 % z celkového letošního bodového přídělu Williamsu, a výrazně stáhl náskok Force Indie, která je v šampionátu před ním již jen o 16 bodů.

Rubens usedá do svého vozu před Velkou cenou Británie

Barrichello díky svým výkonů sebevědomě nevidí v prodloužení kontraktu žádný problém: "Právě teď by bylo ztrátou času, kdyby mě neměli v autě a nezávodil bych. Co se týče rychlosti, podávám lepší výsledky, než kdykoliv předtím, spolehlivost dělá obrovské rozdíly.

Lidé říkají: 'Dobrá, ale nevyhráváš závody, jak to může být tak pozitivní?' Je to proto, že jako tým musíte věřit, že se vám povede dostat se zpět na pódium a příští rok možná postavit dobré auto, které bude mít na vítězství.

Prošli jsme si obdobím zvykání. Byla to docela legrace. Jednou za mnou přišel konstruktér a zeptal se mě: 'Jak to můžeš vědět?' - 'Protože jsem k... dobrý!' Byla to upřímná odpověď, ale myslel jsem to v legraci. Nikdy jsem nebyl arogantní v tom, co jsem říkal.

Nikdy jsem nechtěl být lepší než kdokoliv jiný, ale věřím, že mám dobrý cit pro auto. Jak to tým zkoušel, tak se v tunelu ukázalo že změna je dobrá. Mezi tím, co říkám konstruktérům je nyní soulad, proto máme opravdu dobré pracovní prostředí, abychom se ještě zlepšili.

Barrichello za volantem Williamsu FW32

Jezdec Williamsu doufá, že příští rok budou mít vítězné auto, uvědomuje si však, že je nemožné cokoliv předpovídat: Po 18 letech strávených ve Formuli 1 byste téměř mohli říci, že stát se může cokoliv. Nikdy byste neřekli, že Brawn by bylo loni tím vítězným týmem.

K tomu, abychom vyhrávali, nepotřebujeme spoustu změn. Potřebujeme dostat trochu více z oblasti motoru, stejně tak z aerodynamiky. Potřebujeme změnit vlastnosti auta tak, aby mělo na některých místech o něco více přítlaku, který já potřebuji. Potřebujeme pracovat s pneumatikami - budou odlišné. Chce to zkrátka jen trochu přidat v různých oblastech, abychom postavili vítězný vůz."

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.