Honda posiluje svůj vztah s Red Bullem, její logo se vrací na vozy F1

Logo Hondy je na Red Bullu zpět
Logo Hondy je na Red Bullu zpět, foto: Red Bull Racing
Petr Hlawiczka 6. října 2022 06:30
Sdílej:

Honda před svou domácí Velkou cenou Japonska posiluje své vazby s týmy Red Bull a AlphaTauri, její logo budeme díky tomu opět moci vídávat na závodních monopostech.

Japonská automobilka sice formálně opustila Formuli 1 na konci minulé sezóny, přesto Red Bull a jeho dceřinou stáj nadále podporuje v oblasti pohonných jednotek - podle uzavřené smlouvy až do konce roku 2025. Včera však oznámila, že se své partnerství s týmem z Milton Keynes rozšiřuje.

Její logo se od tohoto víkendu bude opět objevovat na voze Red Bull RB18 a AlphaTauri AT03 a Sergio Pérez se stane velvyslancem její závodní akademie. Společně se svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, Pierrem Gaslym a Jukim Cunodou se navíc 27. listopadu představí na její oslavě "Thanks Day" v Japonsku, týden po skončení závodní sezóny.

Continuing the charge and strengthening our relationship with @Honda in 2022 👊

— Oracle Red Bull Racing (@redbullracing) October 5, 2022

"Honda během našeho partnerství hodně investovala do hybridní technologie, což zajistilo dodávky konkurenceschopných pohonných jednotek pro oba naše týmy, za což jsme velmi vděční," uvádí šéf Red Bull Christian Horner.

"Naším společným cílem je pokračovat v dodávkách dominantních motorů a dosáhnout co největších úspěchů v následujících třech letech. Abychom to zdůraznili, od Suzuky přivítáme zpět logo Hondy na zádi našich vozů," pokračuje 48letý Brit.

Odborný poradce Helmut Marko k tomu říká: "Red Bull s Hondou dosáhli v F1 společně velkých úspěchů. Díky těmto novým smlouvám hrdě spějeme k větší síle díky technické podpoře Hondy až do příští generace motorů v roce 2026. Věříme, že náš vztah s Hondou nám umožní dosáhnout v budoucnosti dalších úspěchů a děkujeme jim za jejich pokračující podporu."

Prezident Závodní korporace Hondy Koji Watanabe jej doplňuje: "Logo Hondy na nose a po bocích závodních strojů obou týmů představuje silné vazby mezi Hondou a skupinou Red Bull. Prostřednictvím technické podpory poskytované Hondou budeme plně podporovat výzvy, kterým tyto stroje čelí, aby byly nejrychlejší na světě. Velmi nás těší to, že tyto stroje budou odhaleny ve Velké ceně Japonska, jejímž je Honda hlavním sponzorem."

A jak to bude po roce 2025? Zástupci Hondy letos v červenci navštívili Velkou cenu Rakouska, kde jednali s vedením domácího týmu o své budoucnosti v F1. A po krachu jednání mezi Red Bullem a Porsche uvádějí, že Formuli 1 "nezavřeli dveře."

Red Bull je otevřený vůči technické spolupráci s automobilkou a Honda by mohla být dobrým partnerem, v Milton Keynes však již postavil nové budovy a rozjel přípravu vlastních motorů pro sezónu 2026, kdy dojde k jejich zjednodušení a zlevnění.

Stalo se
Novinky
Fernanado Alonso v Barceloně

Aston Martin se vyjádřil k nejisté budoucnosti Fernanda Alonsa

Aston Martin věří, že si po roce 2026 udrží Fernanda Alonsa, přestože má tým slabý start sezony. Španěl bojuje s nevýkonným vozem, což vyvolalo spekulace o odchodu či návratu do Alpine. Vedení ale uklidňuje situaci a Alonsa považuje za klíčovou součást projektu.

Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.