Rozhovor s Ricciardem: Chtěli jsme toho dosáhnout trochu víc

Toro Rosso
Toro Rosso, foto: Scuderia Toro Rosso
iM2 17. srpna 2012 09:58
Sdílej:

Daniel Ricciardo pro F1 Racing popisuje svou druhou sezónu v F1. Jak si zvyká na pneumatiky Pirelli? A co mladík ve službách Toro Rosso říká o kvalifikacích?

Jsme již lehce za polovinou sezony. Jak byste zhodnotil svoje účinkování a učinkování svého týmu, Toro Rosso?Touto dobou jsme toho chtěli mít dosaženého trochu víc. Co se týmu týče, tak je jasné, že Sauber, Force India a Williams udělaly větší pokrok než my. Není to žádná katastrofa, ale chtěli jsme na tom být lépe. Máme před sebou stále ještě skoro polovinu sezony, takže zůstávám optimistou, že se nám může podařit se vrátit. 

Myslíte si, že jste se již naučil dobře ovládat pneumatiky Pirelli?Cítím, že už jim rozumím více než ze začátku, ale není to lehké. Jeden týden si myslíte, že už to máte a pak se druhý víkend divíte, co děláte špatně. Vlastně pár posledních závodů pro mě šlo dobře co se závodní rychlosti týče. Kvalifikaci ještě stále nemám perfektní, ale vypadá to, že se to ubírá dobrým směrem. 

Je tedy vašim aktuálním cílem pravidelně bodovat?Jo. Už jsme letos mohli vícekrát dojet v TOP10, ale už jen to, že vidíte rychlost, je povzbuzující. V bodech trochu zaostáváme, ale není to celý příběh. Chceme být konkurenceschopní, nechceme dojíždět desátí v každém závodu, protože každý vypadne. 

Daniel Ricciardo s vozem Toro Rosso STR7 v Maďarsku (foto: Scuderia Toro Rosso)

Jako relativně nezkušený jezdec se asi musíte učit pokaždé, když sednete do auta...Jo, to jsem a kvalifikace je něco, co potřebuje čas, než to vychytáte. V Bahrainu mi to perfektně vyšlo, ale pak už se mi tak nezadařilo a myslím si, že to ukazuje, jak těžké je vypořádat se s tím. 

Čím je to tak těžké - je to o jezdeckém stylu nebo o psychice?Myslím, že to má co dělat se zkušenostmi, musíte mít důvěru v gumy v prvním kole, ve výjezdovém kole je musíte dobře zahřát. Snažím se tomu víc a víc porozumět, ale potřebuju to předvést na trati. Je to trochu umění to všechno sladit dohromady. 

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.