Massa: Jsem zklamaný, špatný začátek bolí

Ferrari
Ferrari, foto: Scuderia Ferrari
iM2 30. března 2012 00:06
Sdílej:

Felipe Massa má za sebou den práce s týmem v továrně, kdy analyzovali každý moment prvních dvou Grand Prix sezony 2012.

Byl jsem s týmem jeden den, abychom zanalyzovali všechny detaily prvních dvou závodů sezony 2012, pochopili jak a proč věci v Austrálii a Malajsii nešly tak, jak jsme chtěli. Změnil jsem své plány a po závodu v Sepangu jsem přijel do Maranella za tímto účelem.

Potkal jsem se se svým inženýrem, Robem Smedleym, hodně času jsem také strávil s Patem Fryem. Procházeli jsme vše, co se stalo, protože si myslím, že toto je jediná cesta, jak můžeme porozumět důvodům, které stojí za těmito dvěma nepovedenými víkendy. Jsem zklamaný, to nemusím skrývat. Nezískat žádný bod ve dvou víkendech, to bolí. Teď je ale čas to obrátit.

Není to poprvé, co bych procházel tězkým momentem jako je tento a já vím, že věci se mohou změnit rychle. Teď je ale moment, kdy musím udělat vše, protože chci, aby tato negativní doba skončila.

Chci, aby se věci vrátily do normálu, do situace, kdy budu moci ukázat svůj talent, což jsem vždy dělal a tým ví, že to můžu dělat. Byl jsem velmi šťastný, když jsem slyšel a četl, co řekl prezident Montezemolo, náš šéf Stefano Domenicali a můj týmový kolega, Fernando Alonso.

Jejich slova nejsou žádným překvapením, protože vím, že mohu počítat s podporou, že jsou mi druhou rodinou, to mi Ferrari bylo po celé ty roky. Cítím, že je zde kolem mě důvěra, že tým je jednotný v jeho podpoře mé osoby a to je pro mě velmi důležité.

Ne, Massa v Sepangu Toro Rosso opravdu o kolo nepředjížděl, jak by bylo před pár lety samozřejmé... (foto: Scuderia Ferrari)

To bych rád přetavil ve výsledky, abych se jim všem mohl trochu odměnit za jejich podporu. Teď jedu domů do Monaka, abych strávil pár dnů se svoji rodinou. Příští týden budu zpět v Maranellu na další meetingy s inženýry a abych mohl trochu potrénovat na simulátoru. 

Pat se mnou procházel detaily vývojového programu F2012 a doufáme, že budu schopen trochu zlepšit výkonnost již v Šanghaii. Jak Šanghai tak Sakhir patří k mým oblíbeným tratím. Budeme se snažit znovu bojovat, nastavit auto jak jen to půjde, abychom získali většinu z jeho potenciálu, jako se to povedlo Fernandovi v Sepangu.

Šampionát bude dlouhý, vypadá to, že bude hodně týmů schopných bojovat o přední příčky a může to trvat jen chvíli, než se objevíte na špici nebo v poli poražených. Doufáme, že budeme moci udělat dobrý progres tak brzy, jak jen to bude možné a dostaneme nás do vedoucí skupiny.

Témata:
Stalo se
Novinky
Adrian Newey v Monaku

Adrian Newey nepovoluje. Aston Martin dál čeká na velký upgrade

Aston Martin v sezoně 2026 dál odmítá nasazovat drobné úpravy vozu AMR26 a pod vedením Adriana Neweyho čeká na velký balík vylepšení. Navzdory slabým výsledkům tým věří své strategii, přičemž problémy se netýkají jen aerodynamiky, ale celého fungování monopostu.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Nový inženýr, nový začátek. Lewis Hamilton píše nový příběh

Lewis Hamilton vyhrál v Barceloně poprvé jako jezdec Ferrari. Klíčovou roli sehrál nový závodní inženýr Carlo Santi, se kterým si rychle vytvořil silné pouto. Hamilton označil spolupráci za zásadní a po závodě se posunul na 2. místo v šampionátu se ztrátou 41 bodů.

Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.