Barichello o "agresivní" FW33, KERSu a spokojenosti u Williamsu

gp brazílie
gp brazílie, foto: Williams F1 Team
Petr Hlawiczka 2. ledna 2011 11:00
Sdílej:

Rubens Barrichello věří, že díky pevnému vztahu, který mezi ním a týmem v uplynulých 12 měsících vznikkl, povede k vzniku agresívního nového vozu FW33, který by měl být konzistentnějším a rychlejším, než jeho předchůdce.

Brazilec letos zahájí již svou 19 plnou sezónu v F1. Tým podle něj bude letos těžit z jeho dlouholetých zkušeností i loňské cenné zpětné vazby.

"Jsem tak dobře naladěn, když vidím, jak tým roste... Vidím pouze dobré známky, ty špatné měním. Přesně jsem určil na voze věci, díky nimž může každý v týmu učinit pokrok. Nové auto je stavěno zcela agresivně. Bude to však o tom, komu se podaří přimět pneumatiky lépe fungovat," popisuje Barrichello pro britský Autosport.

"Je to hop nebo trop. Možná myslíte, že Honda nebyla velmi dobrým autem - měli jsme příšernou sezónu 2008 - když jsme však nasadily slicky na konci roku, auto se zlepšilo. Bylo to auto, s nímž bychom získali pátou příčku, pokud bychom bojovali o šesté místo. Potom se tak zlepšili [jako tým Brawn GP], že dosáhli na první místo."

"Pneumatiky Pirelli mohou způsobit velkou změnu v aerodynamice pneumatik. Cokoliv se tedy stane, pomůže to některým týmům, jiným ne."

Podle 38letého pilota Williamsu budou mít jistou výhodu díky KERSu, který neustále vyvíjeli: "Myslíme si, že jsme silní, protože jsme jej vyvíjeli. Jako piloti se soustředíme pouze na to, že budeme muset mačkat zatraceně moc tlačítek, že to bude těžké!"

Své působení u Williamsu řadí k těm nejzdařilejším v kariéře: "Jsou to jedny z nejlepších časů v mé kariéře... všechny týmy, které mě zaměstnaly, mě dobře využívaly ke svému prospěchu - ale ne tak dobře, jako Williams. Plně mi naslouchají a podle toho opravdu jednají.

Někdy se jim může zdát: 'To je ale volovina,' ale přesto to zkusí. A pak vidí určitý přínos. Odvádějí fantastickou práci. Sam [Michael] mě vyslechl a vyšlo to - po Istanbulu jsme byli schopni změnit charakteristiku větrného tunelu."

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.