Barrichello: Nový monopost vyvíjíme agresivně

Williams
Williams, foto: Williams F1 Team
iM2 24. listopadu 2010 21:59
Sdílej:

Rubens Barrichello prohlásil, že se velmi těší na nový monopost stáje Williams. Brazilec předpovídá, že by měl mít vůz agresivní design. Na otázku, zda-li se Williamsu konečně podaří vrátit zpět na čelo, však Barrichello odpovídal zdrženlivěji.

„Cítím, že tým odvádí na voze pro příští sezonu dobrou práci. Mám z toho dobrý pocit. Řekl bych, že technici přistoupili při  navrhování nového stroje na agresivní styl. Já jsem pro, líbí se mi to,“ říká jezdec Williamsu.

Na otázku, zda si myslí, že bude stáj z Grove stále postupovat výš startovním polem i v příštím roce, však odpověděl takto: „To nikdy nemůžete s určitostí říct. Kdybyste se teď zeptal kteréhokoliv týmu, tak by Vám řekli, že mají vítězný vůz. Bylo by to pouhé hádání, některé týmy odvádějí dobrou práci, jiné ještě lepší.“

„Náš tunel už vypadá dobře, ale musíme zůstat nohama na zemi a tvrdě pracovat. Myslím, že zlom v letošní sezoně přišel v Istanbulu, kde jsme podle mého pochopili jádro problému. Byly tam nějaké změny v charakteristice vzduchu proudícího pod vozem, takže jsme na to museli uzpůsobit i tunel a tím se to zlepšilo. Poté nastalo zlepšení ve všech směrech, šlo to ráz na ráz.“

„Ačkoliv to na výsledcích nebylo až tak vidět, tým během roku tvrdě pracoval a udělal velký pokrok. Zlepšili jsme se také v kvalifikacích, když jsme nasadili nové gumy, ale i v závodech jsme jezdili slušně,“ uzavřel Brazilec.

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.