Button: "Mám jasno, McLaren nebo nic." O místo u Haase zájem nemá

Button hodlá nadále pokračovat v F1 pouze v týmu McLaren
Button hodlá nadále pokračovat v F1 pouze v týmu McLaren, foto: McLaren
Robert RoBertino Pavelka 17. září 2015 20:08
Sdílej:

Mistr světa 2009 kráčí tak trochu ve šlépějích Kimi Räikkönena, který také prohlásil, že pokud nebude jeho kontrakt s Ferrari prodloužen, nemá zájem pokračovat jinde. Button však na rozdíl od Fina ještě jisto nemá.

Pokud Button, který letos ve formuli 1 absolvuje šestnáctou sezónu, bude v této kategorii pokračovat i příští rok, tak pouze v barvách McLarenu. Jinou eventualitu nehledá. Tím dal najevo, že jeho případné angažmá v americkém Haas F1 Team nedojde naplnění.

Gene Haas už dříve uvedl, že by chtěl mít v týmu jednoho pilota, který v letošní sezóně závodil, zejména kvůli zkušenostem. Poté, co díky uzavřeným kontraktům padly jiné možnosti, vycházeli jako ideální adepti právě Button a Romain Grosjean. Brit však uvedl, že angažmá v americké stáji by pro něj nemělo patřičný "půvab".

"Pokud v F1 zůstanu, pak s McLarenem," sdělil Button. "I když s ním prožívám těžké časy, mám k němu velký respekt a to platí i pro Hondu. Věřím, že jde o tým budoucnosti. Není důvod se zajímat o menší, méně zkušený a debutující tým. McLaren je ve spojení s Hondou teprve na začátku společného vztahu, ať jde o pohonnou jednotku nebo aerodynamiku, je to prostě zcela jiný McLaren než předtím."

Na otázku, kdy by mělo být ohledně jeho angažmá jasno, Button odpověděl: "Už dříve jsem řekl, že to bude trvat několik týdnů a mýlil jsem se. Takže nikoli příštích pár týdnů... ale určitě na konci měsíce." Z toho plyne, že opce McLarenu na Buttona končí 30. září.

Button tvrdí, že si dokáže počkat

"Nemám z čekání nějaký pocit zklamání. Důležité je rozhodnutí, je třeba si toho hodně promyslet. Pak nějaký týden nehraje roli. Proto si myslím, že oproti loňsku je tu velký rozdíl, hodně jsme se poučili. Je tu plno rozdílných situací, jsem rád, co jsem v letošním roce udělal a tým to určitě vnímá podobně. A věřím, že to chápou i naši fanoušci."

Button rovněž vnímá velké vyhlídky McLarenu. "Samozřejmě se těšíte a říkáte si, jak dlouho to bude trvat, až budete zase bojovat o vítězství. V týmu jsme dva mistři světa a usilujeme o vítězství, a po něm o další a další. Letošní rok byl ve znamení partnerství s Fernandem, byla to skvělá zkušenost. Opravdu si tu sezónu užívám.

I když bojujeme na zadních pozicích, pořád je to výzva, bojovat s někým, kdo má talent a prakticky stejné zkušenosti jako já sám. Je to zábavné, ale dlouho takový pocit nevydrží, chcete vyhrávat, a hlavně vítězit brzy. Cítím, že se všichni snaží. Nečekají, až se něco stane, ale snaží se něco udělat, teď už je to jen otázka času. V současné době je těžké říci, jak dlouho to bude trvat, ale protože jsem člověk smýšlející pozitivně, a věřím, že i Fernando, tak doufám, jen v to nejlepší," dodává Button.

Témata:
Stalo se
Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.

Novinky
Velká cena Monaka 2026

Mercedes oficiálně vstupuje do sporu po GP Monaka

Mercedes se připojil ke sporu kolem Velké ceny Monaka a požádal FIA o přezkum rozhodnutí, které vedlo ke zrušení časových penalizací Pierra Gaslyho. Tým upozorňuje na možné narušení sportovní spravedlnosti, nejednotné uplatňování pravidel a nerovné možnosti odvolání mezi jednotlivými jezdci a týmy.

Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.