Button po duelu s Pérezem: Alespoň teď všichni znají postoj McLarenu k týmové režii

Button, Jenson
Button, Jenson, foto: McLaren
iM2 30. dubna 2013 23:05
Sdílej:

Proč si Jenson Button myslí, že se kolize s jeho stájovým kolegou, Sergiem Pérezem, nebude opakovat? A co mu vadí na veřejné týmové radiové komunikaci?

U McLarenu jsou hrdí na to, že nepoužívají týmovou režii, alespoň do doby, pokud mají oba jezdci matematickou šanci na titul. To zdůrazňoval i Jenson Button po kontroverzní Velké ceně Malajsie, kde jak Red Bull, tak i Mercedes zakázaly bojovat svým jezdcům o pozice na trati.

V Bahrajnu se v souboji s týmovým kolegou ocitl Brit a při něm došlo dokonce ke kontaktu obou vozů. Po závodu mistr světa z roku 2009 neudržel jazyk za zuby a novinářům řekl, že ještě nikdy nezažil tak drzý duel mezi týmovými kolegy.

Nyní to vypadá, že se vztahy uhladily. Obě strany si po závodu promluvily. "Po závodu bylo důležité, že jsme si s týmem a Checem sedli a situaci rozebrali a pohovořili o závodu. Díky tomu se už můžeme dívat dopředu," vrací se k "pouštní bouři" jezdec McLarenu.

Podle jeho slov se vzájemný rozhovor postaral o vyjasnění věci: "Máme to štěstí, že můžeme oba proti sobě bojovat. V F1 je spousta týmů, kde tohle kolegové nemohou. Toto rozhodnutí bychom měli respektovat a ne ho zneužívat. Myslím, že všichni už té situaci rozumí." Button se těší na další souboje s Pérezem, které budou nicméně "čistější a ve kterých půjde o vítězství a ne o 6. nebo 7. místo."

Rozhovory s Buttonem s Pérezem byly v Bahrajnu velmi žádané (zdroj: McLaren Mercedes)

Během závodu oznažil Button Pérezův útok za hloupý a požádal tým, aby ho uklidnil. Teď ho ale štve, že se z interní týmové komunikace stalo mediální téma: "Problémem s týmovou radiovou komunikací je, že moje sdělení nebylo určeno veřejnosti, ale týmu. Na jednu stranu je škoda, že si televizní stanice mohou vybírat, které části komunikace odvysílají, protože poté může dojít k jejich špatné interpretaci. Pochopitelně, že jsem byl naštvaný, ale chtěl jsem, aby to zůstalo uvnitř týmu a nedostalo se to ven. To jsem mohl rovnou zavolat do televize."

Button doufá, že v Barceloně už veřejnost nebude svědkem podobně dopálené komunikace: "Při vývoji auta jsme se ubrali velmi dobrým směrem, i přesto, že dosavadní výsledky nebyly dobré. V Barceloně nasadíme několik nových dílů, které by nám měly pomoci. Na nich bychom mohli v několika dalších závodech stavět. Víme ale, že už potřebujeme začít získávat body."

...ale podle slov Jensona by věty vyřčené z kokpitu měly zůstat uvnitř v týmu(zdroj: McLaren Mercedes)

Témata:
Stalo se
Novinky
Adrian Newey v Monaku

Adrian Newey nepovoluje. Aston Martin dál čeká na velký upgrade

Aston Martin v sezoně 2026 dál odmítá nasazovat drobné úpravy vozu AMR26 a pod vedením Adriana Neweyho čeká na velký balík vylepšení. Navzdory slabým výsledkům tým věří své strategii, přičemž problémy se netýkají jen aerodynamiky, ale celého fungování monopostu.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Nový inženýr, nový začátek. Lewis Hamilton píše nový příběh

Lewis Hamilton vyhrál v Barceloně poprvé jako jezdec Ferrari. Klíčovou roli sehrál nový závodní inženýr Carlo Santi, se kterým si rychle vytvořil silné pouto. Hamilton označil spolupráci za zásadní a po závodě se posunul na 2. místo v šampionátu se ztrátou 41 bodů.

Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.