Šéf McLarenu má pro rok 2019 plán, ve kterém by se uplatnil i Alonso

Fernandova zpětná vazba by pro tým z Wokingu byla velmi cenná
Fernandova zpětná vazba by pro tým z Wokingu byla velmi cenná, foto: McLaren
Jiří Izer 20. prosince 2018 17:38
Sdílej:

Před několika týdny se Fernando Alonso v Abú Zabí se světem F1 (prozatím) rozloučil a sám dvojnásobný mistr světa si ve svých vyjádřeních o případném návratu v budoucích letech ponechával pootevřená zadní vrátka. Není ale vyloučeno, že si monopost F1 po zimní přestávce přece jenom alespoň vyzkouší...

Španělský závodník má pro příští sezónu již hodně nabitý program, vždyť ho kromě účasti v několika podnicích série vytrvalostních závodů WEC (World Endurance Championship) s Toyotou čeká také druhý pokus o zisk trojkoruny v legendárním Indy 500 a to nemusí být zdaleka všechno. Již během svého působení u McLarenu dával jasně najevo, že má enormní zájem se účastnit motoristických událostí mimo samotnou F1.

Fernando Alonso ale zároveň zůstává v těsném kontaktu s McLarenem, který má pro sezónu 2019 s Lando Norrisem a Carlosem Sainzem úplně nové jezdecké složení. Oba zmínění aktivní piloti stáje z Wokingu se společně shodli na tom, že by se jim zamlouvalo mít možnost srovnání vozu z uplynulého ročníku a nového monopostu. Ideálním adeptem pro tento úkon je právě mistr světa z let 2005 a 2006.

"O testování jsme mluvili a přes zimu o tom ještě bude řeč," říká šéf stáje Zak Brown pro Autosport. "Musíme se podívat na náš celkový program a mít jeho zkušenosti ve voze by bylo skvělé. Nicméně zároveň musíme zajistit, aby oba naši noví jezdci měli dostatek času, protože v příštím roce budou našimi závodními piloty, takže to vše stále probíhá."

"Myslím, že nebude sledovat pouze to, co dělá McLaren, ale s Fernandem komunikuji, denně bych úplně neřekl, ale velmi často," pokračuje Brown. "Sledoval, jak si o víkendu vedl náš vůz GT3 v Abú Zabí, posílal mi vzkazy. Určitě bude se zájmem pozorovat náš pokrok, protože je stále součástí rodiny."

Stalo se
Novinky
Lewis Hamilton v Rakousku.

Teplotní riziko v Rakousku. FIA aktivovala opatření pro chlazení jezdců

FIA vyhlásila „heat hazard“ (teplotní riziko) pro GP Rakouska kvůli očekávaným teplotám až 38 °C (na trati přes 50 °C). Zavádí se pravidla pro chlazení jezdců a úprava minimální hmotnosti vozů. Opatření reaguje na evropskou vlnu veder i extrémní GP Kataru 2023.

Novinky
Fernanado Alonso v Barceloně

Aston Martin se vyjádřil k nejisté budoucnosti Fernanda Alonsa

Aston Martin věří, že si po roce 2026 udrží Fernanda Alonsa, přestože má tým slabý start sezony. Španěl bojuje s nevýkonným vozem, což vyvolalo spekulace o odchodu či návratu do Alpine. Vedení ale uklidňuje situaci a Alonsa považuje za klíčovou součást projektu.

Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.