"Víc už toho pro přesvědčení Red Bullu udělat nemůžu," domnívá se Sainz

Carlos Sainz v Barceloně
Carlos Sainz v Barceloně, foto: Red Bull Content Pool
Petr Hlawiczka 2. června 2017 06:30
Sdílej:

Carlos Sainz si myslí, že s Toro Rosso předvádí výborné výkony a že více už pro přesvědčení Red Bullu o svých kvalitách udělat nemůže.

Mladý Španěl jezdil v Monaku skvěle, byl nejlepším pilotem ze zbytku světa za silnou trojicí Ferrari, Mercedes a Red Bull. V kvalifikaci vybojoval šestou příčku, když na Ricciarda s podstatně rychlejším vozem ztratil jen 0,164 s a v závodě ji uhájil i před dotírajícím Lewisem Hamiltonem. Příští rok by rád postoupil výše, do mateřského Red Bullu, jenže Ricciardo i Verstappen s ním mají smlouvy až do roku 2018.

"Budu pokračovat v tom, co dělám, a uvidíme, co se přihodí. Musím pokračovat v dobrých výkonech kvůli sobě, a abych Red Bullu a všem ukázal, že jsem rychlý kluk a že jednoho dne se na mě mohou spolehnout. Snad se toho dočkám dříve než později," uvádí Sainz.

Letos nasbíral už 25 bodů, zatímco jeho týmový kolega Daniil Kvjat pouze čtyři. Co by měl ještě více udělat? "Nic. Nemyslím si, že je realistické končit výše než na šestém či sedmém místě vzhledem k tomu, že nejlepší tři týmy jsou o sekundu rychlejší než my na trati, jako je Monako, a o dvě sekundy na ostatních okruzích."

"Kdy momentálně skončíme sedmí, tak to je pro nás vítězstvím. V Monaku jsme skončili šestí, protože jsme porazili Mercedes, takže jsme spokojeni. Šlo o závod, jaký jsme potřebovali. Ne každý rok se vám podaří perfektně zvládnout víkend v tom nejlepším závodu sezóny - v Monaku," spokojeně pokračuje pilot Toro Rosso.

"Byl jsem spokojený od 1. tréninku, pomalu jsem přidával, zlepšil se v kvalifikaci a odjel velmi dobrá kola. Pak jsem v závodě neudělal žádnou chybu a měl jsem jasný náskok nad středem pole, kontroloval jsem odstup od Hamiltona. Svou rychlost jsme o víkendu dobře zvládali. Monako je jedním z těch okruhů, kde opravdu chcete zazářit o něco více. Tento víkend se nám to povedlo," dodává Sainz.

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.