Konec kariéry? Ani náhodou, letos mám životní formu, hlásá Alonso

Fernando Alonso v Hondě RA301
Fernando Alonso v Hondě RA301, foto: Honda Racing F1
Albert Hadáček 9. března 2017 11:05
Sdílej:

Woking v zimě nešetřil sebevědomím a vše vypadalo, že letos stáj konečně bude schopna bojovat s celky jako Force India či Williams. Zatím je ale situace naprosto opačná a McLaren se v předsezónních testech pořádně trápí.

To samozřejmě začíná vyvolávat otázky ohledně budoucnosti Fernanda Alonsa. Co si budeme nalhávat, dvojnásobný mistr světa z asturjiského Ovieda, už není v porovnání se zbytkem pole žádným mladíkem a pokud bude chtít získat i třetí titul, tak by si ve svých 35 letech měl pospíšit.

V zimě dokonce Alonso prohlásil, že by se rád stal mistrem světa s McLarenem, což je v současné situaci asi těžko představitelné, ale kdo ví, co přinese letošní rok. Jedna věc je ale jasná, Bottas má u Mercedesu smlouvu jen na rok. A na konci letošní sezóny končí smlouva jak Alonsovi, tak třeba i Vettelovi. Uvidíme, jak se tedy vše vyvine a zda bude Ferrari opravdu tak dobré, jak tvrdí Lauda či Hamilton, což by mohlo pořádně zamíchat přestupovým kolotočem.

Zatím to ale nevypadá, že by se Alonso chystal odejít, cítí prý pořád dostatek motivace a neskončí do té doby, než dosáhne výsledků, jaké si jezdec jeho formátu zaslouží.

“Já jdu vždycky proti směru hodinových ručiček. Když jsou lidé pesimističtí, tak já jsme optimista. Naopak, když jsou lidé nadšení, tak já mám spíše obavy. Pořád věřím, že letos budeme konkurenceschopní, ale nevím v jaké fázi sezóny to bude. To mi přináší ještě více motivace a já chci pokračovat a vyhrávat. Nepřestanu závodit, dokud nedosáhnu takových výsledků, jaké si zasloužím.”

Alonso se prý cítí v nejlepší formě a dodává, že skončí, až mladé pušky budou jezdit ještě agresivněji. Dle Alonsa k tomu mají ještě ale daleko.

“Jestli někdy nastane den, kdy uvidím, jak jiní piloty volí lepší nájezdy do zatáček, brzdí později než já a přidávají dříve než já a startují lépe než já, tak to už budu vědět, že nadešel čas a já skončím. V současné chvíli je to ale úplně naopak. Jsem teď v nejlepší formě, takže je čas útočit.”

Stalo se
Grand Prix
George Russell v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes potvrdil formu. George Russell vyhrál poslední trénink před kvalifikací

George Russell ovládl třetí trénink na GP Rakouska a v závěru připravil Kimiho Antonelliho o třetí prvenství v řadě. Lewis Hamilton skončil třetí se ztrátou desetiny, ale po výjezdu z tratě Ferrari preventivně zkontrolovalo převodovku. Kvalifikace slibuje mimořádně vyrovnaný boj.

Grand Prix
Kimi Antonelli

GP Rakouska: Mercedes dál dominuje. Kimi Antonelli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Kimi Antonelli ovládl oba páteční tréninky v Rakousku. Ve FP2 zajel nejrychlejší čas 1:07,014 a potvrdil silu Mercedesu. McLaren se po problémech v FP1 zvedl a obsadil zbytek top 3. Ostatní týmy řešily spolehlivost i nastavení v extrémně horkých podmínkách.

Grand Prix
Kimi Antonelli v Rakousku

GP Rakouska: Mercedes vyslal konkurenci jasný vzkaz. Kimi Antonelli ovládl první trénink

Mercedes zahájil Velkou cenu Rakouska ve skvělé formě. První trénink na Red Bull Ringu ovládli Kimi Antonelli a George Russell. McLaren řešil technické potíže, Red Bull testoval rozsáhlé úpravy monopostu a Ferrari nasadilo modernizovaný motor. Prostor dostali i nováčci.

Novinky
Nový prezident FIA Mohamed ben Sulajem

Ben Sulayem získal neomezenou vládu. FIA ruší limit funkčních období prezidenta

FIA na mimořádném valném shromáždění v Macau schválila zrušení limitu funkčních období pro prezidenta a další představitele federace. Změna otevírá cestu Mohammedu Ben Sulayemovi k delšímu setrvání ve funkci. Současně byly zpřísněny podmínky pro kandidaturu na prezidenta FIA.