Hamilton si stěžuje. Vybral metropoli pro nový městský okruh

Lewis Hamilton se svým boxerem
Lewis Hamilton se svým boxerem, foto: Lewis Hamilton
Albert Hadáček 18. února 2017 17:59
Sdílej:

Lewis Hamilton by rád v kalendáři viděl více městských okruhů. Fanoušci prý dnes musí zbytečně cestovat, a tím se jejich počet zmenšuje. Sám Lewis by také uvítal více grand prix za velkou louží. Osobní preferencí je pro něj město New York.

"Nejsem úplně velkým fandou nových okruhů, které se ve Formuli 1 teď objevují. Některé jsou hrozně daleko od města a fanoušci tak musejí dojíždět. Například, když jedeme do Číny, tak tam je spousta skvělých měst a plno lidí, ale na závod musejí dojíždět. Je tam sice skvělá trať, ale nechápu proč je tak daleko od města," řekl při facebookovém Q&A (otázky a odpovědi) panelu s partnerem stáje - firmou UBS.

"Myslím si, že budoucností jsou městské okruhy, to je můj odhad. Doufám, že se jich v kalendáři objeví více. Například New York by byl skvělou volbou. Spojené státy jsou obrovské a je tam pouze jedna velká cena," dodal trojnásobný mistr světa.

"Největším problémem Formule 1 a obecně motorsportu je, že si k němu lidé těžko hledají cestu. Pokud se chcete cítit jako Messi, tak jdete do obchodu, koupíte si kopačák a jdete si prostě začutat nebo se přidáte k nějakému týmu. Nemůžete si ale vyzkoušet to, co dělám já. Je nás pouze 22 na světe. Není tu žádná možnost, jak to lidem přiblížit. Navíc je pro lidi dost těžké si představit, jaké to vůbec je řídit monopost formule 1. Je to holt drsné.

Dalším problémem jsou jednotlivé závody v některých zemích, lokální fanoušci musejí čekat celý rok, než se k nim závod vrátí. Je to jako koncert. Člověk se na to těší, pak to v něm chvíli zůstává a nakonec na to zapomene. Já bych chtěl alespoň ještě jeden závod ve Státech.

Nyní jsou v kalendáři místa, kde vlastně nejsou žádní fanoušci. Proč tam tedy k sakru pořádáme velké ceny? Fanoušci dělají ze závodních víkendů to, čím jsou. Když jedete na Silverstone, tak tam je každoročně skvělý závod, jelikož tam jsou fanoušci, kteří vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Myslím si, že je třeba najít místa, kde o závodění mají lidi opravdu zájem," zakončil Hamilton.

Stalo se
Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.

Novinky
Lando Norris v Barceloně

Nové přední křídlo konečně funguje. McLaren sklízí první výsledky

McLaren po neúspěšném debutu nového předního křídla v Kanadě provedl několik úprav a ve Španělsku slavil úspěch. Lando Norris dojel třetí, Oscar Piastri pátý. Andrea Stella potvrdil, že tým lépe pochopil fungování nového dílu a první fázi vývoje vozu považuje za dokončenou.

Novinky
Max Verstappen

Damon Hill upozorňuje na riziko strategického zneužívání systému ADUO

Damon Hill upozornil, že některé týmy ve Formuli 1 mohou v rámci nového systému ADUO takticky pracovat s výkonem svých motorů. Tento systém má od roku 2026 pomáhat vyrovnávat rozdíly mezi výrobci pohonných jednotek. Podle Hilla ale existují podezření, že některé týmy záměrně neukazují plný výkon, aby získaly výhodnější podmínky pro budoucí vývoj.