Alonso či Vettel by nebyli pro tým dobrou volbou, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton a Max Verstappen před závodem v Abú Zabí
Lewis Hamilton a Max Verstappen před závodem v Abú Zabí, foto: Red Bull Content Pool
Albert Hadáček 15. prosince 2016 22:50
Sdílej:

Hamilton se rozpovídal o důležitosti vztahů mezi týmovými jezdci. Trojnásobný mistr dodává, že bude závodit proti komukoliv, ale prý jedině dobře fungující dvojice pilotů může zajistit ty nejlepší výsledky.

Fernando Alonso je v současné chvíli mimo hru a stáj McLaren se na sociálních sítí posledních pár dní chlubí prohlášením, kde španělský pilot mimo jiné říká, že by s týmem McLaren Honda rád získal titul a je to v současné chvíli jeho hlavní cíl. Stejně tak je na tom v současné době většina velkých jmen, se kterými Stříbrné šípy pro rok 2017 nemohou počítat.

Na druhou stranu je třeba dívat se ještě do vzdálenější budoucnosti. V roce 2018 už bude vše jinak. Smlouva bude končit jak Španělovi, tak třeba i Vettelovi u Ferrari. 

Hamilton tvrdí, že by podobná rozhodnutí nemusela být pro tým úplně dobrá. Sám dodává, že je mu ve výsledku jedno, proti komu bude závodit, ale vyzdvihuje důležitost synergie mezi jezdci pro co nejlepší fungování stáje.

"Je důležité, kdo sedí v druhém autě. Je to důležité pro týmovou morálku. Historie ukázala, že to může mít zničující dopad, pokud jsou v týmu velcí rivalové. Já jsem u Mercedesu rád, samozřejmě jsme zažili pár horkých chvil, ale vše se zvládlo. Musíme se tak ujistit, že vše co děláme, je alespoň tak dobré jako doposud, neli lepší. 

Já mám nějaké zkušenosti z minulosti, a proto bych týmu nedoporučoval sahat po určitých scénářích. Mně to může být ve výsledku vlastně jedno. Já budu závodit proti komukoli. Je to jejich rozhodnutí a mohou si zvolit, koho chtějí.

Přiveďte Fernanda. Přiveďte Vettela. Přiveďte sem, koho chcete. Já jsem proti Alonsovi jezdil ve své první sezóně a porazil jsem ho, takže si s ním starosti nedělám. Rád si zabojuji proti komukoliv z nich. Bylo by to ale to nejlepší pro tým? Asi ne.," okomentoval situaci britský pilot.

Hamilton také potvrdil, že tým s ním musí své rozhodnutí probrat. "Dle smlouvy si se mnou o tom musejí promluvit, až budou mít pět potenciálních kandidátů. Ve výsledku ale stejně já nerozhoduji."

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.