Šéf Ferrari: Žádná panika, potřebujeme jen doladit pár detailů

Maurizio Arrivabene nepanikaří, mateřská automobilka Fiat však s výsledky Ferrari spokojena rozhodně není
Maurizio Arrivabene nepanikaří, mateřská automobilka Fiat však s výsledky Ferrari spokojena rozhodně není, foto: Scuderia Ferrari
Petr Hlawiczka 19. srpna 2016 06:30
Sdílej:

Ferrari se po poklesu na třetí místo v šampionátu konstruktérů dostává pod větší tlak a musí se vyrovnávat kritikou médií, která před sezónou zásobovalo výroky o rovnocenném boji s Mercedesem. Podle šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho se ale nic zvláštního neděje a není žádný důvod k panice.

"Jsme v situaci, kdy je Mercedes opravdu silný a to je něco, čemu se musíme vyrovnat," říká šéf Ferrari, které na lídra šampionátu ztrácí po 12 závodech už 173 bodů.

Jenže Ferrari už není ani druhé - před letní přestávkou je přeskočil Red Bull. To ale Arrivabenemu starosti nedělá: "Když se podíváte na Maďarsko, tak jsme byli mnohem rychlejší než Red Bull, nejde o žádné drama, jen to musíme jemně doladit a napravit."

"Když se podíváte na Mercedes, je silný, ale loni v Singapuru měli závod, v němž byli slabší a porazitelní. To je životní fakt," reaguje Arrivabene, jenž v Německu připustil, že se jeho týmu od Barcelony z různých důvodů zvýšit přítlak, zatímco soupeři neustále nasazovali velká vylepšení na své monoposty.

Ferrari podle něj bude ale po letní přestávce opět ve formě a vrátí se před Red Bull. K tomu by jim mělo pomoci chystané vylepšení motoru, které se ve Spa náročném na výkon jistě přidá: "Pro motor něco chystáme. Pokud jde o něj, tak s motorem jsme docela spokojeni. Ale pokud jde o aerodynamický vývoj, ten během letní přestávky bude zastaven, zastaví se tedy čas pro vývoj."

Před letní přestávkou tým opustil technický ředitel James Allison. Arrivabene hovoří o věcech, které se v Maranellu mění: "Reorganizujeme tým, aniž bychom panikařili, protože taková rozhodnutí znamenají, že máme jasno v tom, co chceme s organizací udělat."

"Když se ve zbytku sezóny chceme posunout dopředu, tak také jasně víme, ve kterých oblastech se musíme zlepšit. Musím říci, že se [Red Bull] celkem dost zlepšil. Máme to všichni před sebou, jde o něco, co máme na mysli. Neznamená to, že se během tohoto období vzdáme. Musíme přemýšlet a zareagovat," vybízí Arrivabene.

Stalo se
Novinky
Pierre Gasly

Spor o penalizaci Pierra Gaslyho po GP Monaka eskaluje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k FIA

Kontroverze po Velké ceně Monaka pokračuje. McLaren a Red Bull podaly odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA proti zrušení dvou penalizací Pierra Gaslyho. Podle obou týmů rozhodnutí narušuje sportovní spravedlnost a vyvolává pochybnosti o jednotném výkladu pravidel.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Lando Norris ocenil návrat Lewise Hamiltona na vrchol. Kritikům vyslal vzkaz

Lando Norris po vítězství Lewise Hamiltona v Barceloně ocenil jeho návrat na vrchol i formu s Ferrari. Zároveň řekl, že Hamilton „ukázal prostředníček“ kritikům na internetu. Sedminásobný šampion vyhrál po 686 dnech a znovu se zapojil do boje o titul.

Novinky
Isack Hadjar v Barceloně

Red Bull řeší problémy se starty. Isack Hadjar volá po změně

Isack Hadjar ostře zkritizoval startovní proceduru Red Bullu, kterou označil za příliš složitou a vyžadující nepřiměřenou přesnost. Po nepovedeném startu v Barceloně se propadl z 6. na 14. místo a vyzval tým k rychlému řešení problému.

Novinky
Kimi Antonelli

Kimi Antonelli měl namále. Penalizace z Barcelony ho v Rakousku nepostihne

Andrea Kimi Antonelli po Velké ceně Španělska obdržel pětisekundovou penalizaci za opakované porušování traťových limitů. Přestože trest přišel až po závodě a mladý Ital nedokončil posledních pět kol, díky klasifikaci ve výsledcích se vyhnul posunu na startovním roštu pro nadcházející Velkou cenu Rakouska.