Alonso: Ničeho nelituji, i když jsem mohl být v Mercedesu

Fernando Alonso
Fernando Alonso, foto: McLaren
Jana Šrámková 2. března 2016 12:30
Sdílej:

Jste fanoušky spekulací typu co by bylo, kdyby? Zde máme další. Fernando Alonso včera totiž pro španělské rádio Cadena Ser prozdradil, že během léta 2014 jednal o přestupu k týmu Mercedes. Již tehdy se spekulovalo o možné výměně s Lewisem Hamiltonem pro rok 2015 a Španěl nyní potvrdil, že se to mohlo stát. Rohodl se však připojit k McLarenu.

"Ta možnost zde byla, vzhledem k okolnostem. Ale Ferrari to tehdy nechtělo. Oni se mnou jednali o prodloužení smlouvy do roku 2019, ale to mě nepřesvědčilo a rozhodl jsem se připojit k McLarenu. Nevím, zda o tom Hamilton věděl, " potvrdil Alonso.

Ničeho však prý nelituje a to i přes neúspěšnou loňskou sezónu a fakt, že Hamilton se Stříbrnými šípy získal svůj vysněný třetí titul. "Nikdy jsem nelitoval, mám dobré vzpomínky. Roky ve Ferrari byla dobré, pěl nezapomenutelných let a přál bych si, aby každý pilot jednou jezdil pro tento tým, protože je to neskutečný zážitek. Ale myslím, že můj čas tam byl u konce a jsem spokojen s našimi výsledky, ale nechybí mi."

"Začalo to neslavně, ale jak jsem řekl, potřeboval jsem změnu. Měj jsem na stole prodloužení a nepřijal. Nevím, zda by to někdo jiný udělal stejně, ale takový jsem. Udělal jsem rozhodnutí na základě intuice a duševní pohody. To mi ve Ferrari chybělo, protože jsem byl psychicky i fyzicky vyčerpaný. Znamenalo by to ukončení kariéry ve Ferrari s tím, že bych pravděpodobně již nikdy nevyhrál."

"Byli jsme jedním z vedoucích týmů, což je stresující a dopadlo to tak, že z toho byl pohřeb. Když nevyhráváte ve Ferrari, je to trošku chaoz. Užil jsem si to tam, ale nyní je to ještě lepší a to i když jsme o deset míst za nimi. Letos snad budeme blíž. S Ferrari zde myslím nebyla možnost vyhrát. Nepodařilo se to loni a letos snad budou mít lepší šance, ale já o tom stále pochybuji. Proto jsem začal něco nového, co jsem ve své kariéře potřeboval," okomentoval situaci v rozhovoru pro rádio Cope.

Faktem však je, že ani v McLarenu zajisté nejsou zvyklí bojovat na chvostu o zadní příčky a co nejrychleji by se chtěli vrátit mezi špičku. Je tedy zřejmě podobně vyčerpávající hovořit s fanoušky a médii i v tomto případě. 

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.