Felipe Massa se už nemůže dočkat domácí Velké ceny

Massa, Felipe
Massa, Felipe, foto: Bridgestone
František Zakopal 28. října 2010 14:31
Sdílej:

Felipe Massa se po posledních závodech v Koreji vrátil v úterý do Brazílie, tedy do své vlasti. V letošní sezóně již nemá šanci na zisk titulu, takže prožívá celkem klidné období. Ovšem kromě důležité podpory svého kolegy Fernanda Alonsa může výrazně pomoci k zisku titulu poháru konstruktérů, protože stále ještě existuje matematická naděje.

"Když se podívám na dvě poslední Velké ceny, tak mám lepší pocit, než tomu bylo dva závody předtím,“ uvedl Massa na oficiálním blogu Ferrari. „Po několika slabých výsledcích je skvělé být opět na pódiu. Body za třetí místo jsou důležitým krokem na cestě získání titulu v pohárů konstruktérů.“

"První závod na nové trati znamená víc práce pro každého a vše je těžší, pokud během závodu prší,“ pokračoval vícemistr světa z roku 2008. „Tým velmi tvrdě pracoval během celého víkendu a zvládl náročné podmínky, které během nedělního závodu panovaly. První a třetí místo bylo pro náš tým skvělým umístěním.“

Dle názoru Massy bylo správné, že závody v Koreji byly zahájeny za zaváděcím vozidlem: „S vodou to nebylo až tak špatné, déšť nebyl silný. Horší to bylo s viditelností – neviděl jsem vůbec nic a bylo to velmi nebezpečné. Dokážu si představit, že pro jezdce hluboko v poli to bylo ještě těžší. Ve vzduchu bylo hodně vodní tříště.“

„Šance Ferrari jsou po těchto třech asijských závodech v obou mistrovstvích podstatně lepší. I v těžkých chvílích jsme dokázali pracovat na vývoji vozu a ubírali jsme se správným směrem. F10ka je silnější závod od závodu,“ konstatoval jezdec ze Sao Paula. „Stále máme šanci i na zisk titulu v poháru konstruktérů a Fernando vede mezi jezdci. Musíme teď tvrdě pracovat na přípravě do posledních dvou závodů, potřebujeme se zlepšit především v kvalifikaci, které jsou stále naší slabinou.“

 

Felipe Massa si myslí, že v Koreji by to bylo zajímavé i bez deště, protože na jezdit tomto okruhu je zábava. „Okruh sice byl trochu špinavý, ale nebylo to nezvládnutelné. Jako turista jsem si toho v Koreji moc neužil, za to jsem strávil den v Soulu. Je to tam velmi zajímavé, je to něco jako Japonskem a Čínou. Lidé tam jsou velmi příjemní a vstřícní.“

"Nyní se těším na to, že nemusím nikam letět, protože nejbližší závody se jedou v mém městě. V loňském roce zde byl Red Bull velmi silný, ale před tím byl nejsilnějším týmem Ferrari. Miluji závodění na této mé domácí trati a nemůžu se dočkat, až budu jezdit před svými domácími fanoušky,“ dodal Brazilec.

Stalo se
Novinky
Adrian Newey v Monaku

Adrian Newey nepovoluje. Aston Martin dál čeká na velký upgrade

Aston Martin v sezoně 2026 dál odmítá nasazovat drobné úpravy vozu AMR26 a pod vedením Adriana Neweyho čeká na velký balík vylepšení. Navzdory slabým výsledkům tým věří své strategii, přičemž problémy se netýkají jen aerodynamiky, ale celého fungování monopostu.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Nový inženýr, nový začátek. Lewis Hamilton píše nový příběh

Lewis Hamilton vyhrál v Barceloně poprvé jako jezdec Ferrari. Klíčovou roli sehrál nový závodní inženýr Carlo Santi, se kterým si rychle vytvořil silné pouto. Hamilton označil spolupráci za zásadní a po závodě se posunul na 2. místo v šampionátu se ztrátou 41 bodů.

Novinky
Max Verstappen

Budoucnost Maxe Verstappena znovu v centru pozornosti. Mercedes měl údajně učinit důležitý krok

Budoucnost Maxe Verstappena je znovu v centru dění ve světě F1. Ralf Schumacher tvrdí, že Mercedes mu předložil nabídku na přestup z Red Bullu. Spekulace podporují i výkonnostní klauzule v kontraktu, zatímco Russell mluví o vlivu vývoje.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

George Russell varuje konkurenci. Ferrari může zamíchat bojem o titul

Ferrari v Barceloně výrazně zamíchalo pořadím sil ve F1. Díky rozsáhlým vylepšením získal Lewis Hamilton své první vítězství za italský tým a ukončil dominanci Mercedesu. George Russell upozornil, že o boji o titul letos rozhodne především rychlost vývoje monopostů a nasazování nových dílů.