Indická stáj překvapila svými výbornými výkony na rychlých okruzích v Belgii a Itálii. Vděčí za to vysoké aerodynamické efektivitě svého monopostu. Ten však generuje málo přítlaku, proto Force India pokračuje usilovně ve vývoji a do Singapuru přivezla další nové díly.
Indové se nijak netají tím, že kvůli svému nízkému rozpočtu kopírují zajímavé prvky ostatních týmů - a tak jejich členové chodí po paddocku a fotí jak japonští turisté. Později v továrně snímky analyzují a zkoušejí v CFD programech, co by u nich mohlo fungovat.
První viditelnou změnou (na obrázku dole č. 1) během posledního závodního víkendu byla změna uchycení zrcátek - ty již nyní připevněny k monopostu přes vertikální křidélko, které se nachází ve středu monopostu před bočnicemi (původně bylo připevněno ke kokpitu). Toto řešení se mezi týmy stalo již víceméně standardem.
BMW provedlo tuto změnu již dříve, zatímco Ferrari s tímto uchycením zrcátek nastupuje od počátku sezony.
Další změna je patrná na zádi vozu, kde došlo k prodloužení horního krytu motoru a jeho uchycení až na zadní spoiler, obdoba tzv. žraločí ploutve, podobně jako je tomu u Red Bullu (2). Force India však v ní obsahuje větší vykrojení ve snaze eliminovat negativní účinky tohoto řešení při změnách směru.
Kvůli uchycení ploutve se tým vzdal dodatečného křidélka, jež jsme mohli vidět ve Valencie uprostřed zadního křídla (3).
Indické stáj však v Singapuru ani díky těmto úpravám nikterak nezazářila - Adrian Sutil po chybě odstoupil a Vitantonio Liuzzi dojel až 14. Ani na dalších tratích již Force India nebude tak konkurenceschopná jako ve Spa či na Monze. Důvodem je právě prvotní návrh jejich monopostu, který postrádá přítlak na zbývajících středně rychlých a pomalých tratích.
Sergio Pérez zatím patří k největším překvapením sezóny Formule 1 2025 – a to ani nemusí sedět za volantem.
I když Max Verstappen nadále bojuje o titul, Red Bull čelí náročnému období. Ralf Schumacher ostře kritizuje rozhodnutí o degradaci Liama Lawsona a varuje, že bez Verstappena by se Red Bull stal průměrným týmem.
Mercedes čelí obtížím při pochopení aktuálních předpisů, přesto George Russell tvrdí, že současný vůz je nejlepší, jaký tým od roku 2022 vyvinul.
Red Bull představil speciální bílo-červené zbarvení RB21 jako poctu Hondě, inspirované jejím prvním vítězstvím ve F1 z roku 1965. Závod bude zároveň debutem Yukiho Tsunody v hlavním týmu, kde si klade vysoké cíle.
Max Verstappen se vydal na těžkou cestu v sezóně 2025, když se po náročném závodě v Číně a neschopnosti konkurovat McLarenům v Melbourne ocitl v těžké situaci.
Ferrari po dvou závodech sezóny 2025 figuruje až na pátém místě v Poháru konstruktérů, což představuje velmi slabý vstup do šampionátu.
Haas F1 odhalil speciální zbarvení vozu s motivem sakury, které bude použito při Velké ceně Japonska. Nový design symbolizuje upevňující se partnerství s Toyotou a rostoucí propojení týmu s japonským trhem.
Cadillac se intenzivně připravuje na svůj debut ve Formuli 1 v roce 2026, přičemž kromě vývoje nového vozu se zaměřuje i na výběr jezdců. Jedním z kandidátů je i Sergio Pérez.
George Russell podal v úvodních dvou závodech sezóny výborné výkony, ale jeho úspěchy byly přehlušeny pozorností věnovanou jeho bývalému a současnému týmovému kolegovi.
Yuki Tsunoda, který byl nedávno povýšen v rámci týmu Red Bull, se poprvé ukázal veřejnosti na domácí půdě před Velkou cenou v Suzuce. Japonský pilot si neklade malé cíle a hodlá před svými fanoušky předvést výjimečný výkon.
Fernando Alonso se zapojil do debaty o návratu k motorům V10, ale zdůraznil, že moderní hybridní jednotky jsou technologicky vyspělé a efektivní. Zároveň varoval, že opouštění bezpečnostních prvků kvůli většímu adrenalinu nedává smysl.
Gabriel Bortoleto a Fernando Alonso se v roce 2025 setkávají jako konkurenti na trati a zároveň v roli klienta a manažera. Tento neobvyklý vztah vzbuzuje zájem o jeho vliv na startovní rošt F1 a dosavadní průběh sezóny.